Kościół MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie, Danusia

Kościół MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie

(5 głosów: 3)

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się w ścisłym centrum Świdwina, na Placu Konstytucji 3 Maja. Jest to gotycka świątynia pochodząca z XIV wieku, ale jej imponującą wieżę oraz boczne kaplice dobudowano w XV wieku.W 1538 roku dotychczas katolicki kościół przemianowano na protestancki. Kościół w Świdwinie praktycznie doszczętnie spłonął podczas dwóch pożarów w XVII wieku. W 1881 roku kościół wyremontowano i w tym stanie przetrwał do II wojny światowej, podczas której ponownie został bardzo zniszczony. W 1947 roku kościół wrócił do katolików, a rok później rozpoczęto prace nad jego odbudową.

W pobliżu kościoła w Świdwinie warto też odwiedzić zamek Joannitów.Kościół MB Nieustającej Pomocy
ul. Niedziałkowskiego 2, Świdwin
tel. 94/ 365-27-71
www.parafia.swidwin.pl

Świdwin noclegi

Świdwin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Świdwin
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
53°46'25N, 15°46'22E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021