Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Kościół MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie, Danusia

Kościół MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie

(5 głosów: 3)

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się w ścisłym centrum Świdwina, na Placu Konstytucji 3 Maja. Jest to gotycka świątynia pochodząca z XIV wieku, ale jej imponującą wieżę oraz boczne kaplice dobudowano w XV wieku.W 1538 roku dotychczas katolicki kościół przemianowano na protestancki. Kościół w Świdwinie praktycznie doszczętnie spłonął podczas dwóch pożarów w XVII wieku. W 1881 roku kościół wyremontowano i w tym stanie przetrwał do II wojny światowej, podczas której ponownie został bardzo zniszczony. W 1947 roku kościół wrócił do katolików, a rok później rozpoczęto prace nad jego odbudową.

W pobliżu kościoła w Świdwinie warto też odwiedzić zamek Joannitów.Kościół MB Nieustającej Pomocy
ul. Niedziałkowskiego 2, Świdwin
tel. 94/ 365-27-71
www.parafia.swidwin.pl

Świdwin noclegi

Świdwin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Świdwin
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
53°46'25N, 15°46'22E
08 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację