Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie

Kościół MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się w ścisłym centrum Świdwina, na Placu Konstytucji 3 Maja. Jest to gotycka świątynia pochodząca z XIV wieku, ale jej imponującą wieżę oraz boczne kaplice dobudowano w XV wieku.W 1538 roku dotychczas katolicki kościół przemianowano na protestancki. Kościół w Świdwinie praktycznie doszczętnie spłonął podczas dwóch pożarów w XVII wieku. W 1881 roku kościół wyremontowano i w tym stanie przetrwał do II wojny światowej, podczas której ponownie został bardzo zniszczony. W 1947 roku kościół wrócił do katolików, a rok później rozpoczęto prace nad jego odbudową.W pobliżu kościoła w Świdwinie warto też odwiedzić zamek Joannitów.

Kościół MB Nieustającej Pomocy
ul. Niedziałkowskiego 2, Świdwin
tel. 94/ 365-27-71
www.parafia.swidwin.pl

Świdwin noclegi

Świdwin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020