Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół MB Bolesnej w Poznaniu

Kościół MB Bolesnej w Poznaniu

Kościół Matki Boskiej Bolesnej na poznańskim Łazarzu stoi przy ulicy Głogowskiej, niedaleko Rynku Łazarskiego.Kościół MB Bolesnej na Łazarzu to zabytkowa neogotycka budowla z czerwonej cegły powstała w 1901 roku. Podczas wojen był schronieniem dla prześladowanych, a podczas stanu wojennego był głównym kościołem solidarnościowym w Poznaniu.

Kosciól Matki Boskiej Bolesnej
Kosciól Matki Boskiej Bolesnej


Od 19 grudnia 1984 roku w kościele MBB na Łazarzu co miesiąc jest odprawiana wieczorna Msza św. za Ojczyznę wraz z prośbą o rychłą beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki. W 2005 roku obok kościoła stanął pomnik ks. Jerzego Popiełuszki.

Kościół Matki Boskiej Bolesnej
ul. Głogowska 97, Poznań Łazarz

Kosciól Matki Boskiej Bolesnej
Kosciól Matki Boskiej Bolesnej
Kosciól Matki Boskiej Bolesnej
Kosciól Matki Boskiej Bolesnej Kosciól Matki Boskiej Bolesnej Kosciól Matki Boskiej Bolesnej

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020