Kościół MB Bolesnej w Mysłowicach, mokunka

Kościół MB Bolesnej w Mysłowicach

(4.4 głosów: 5)

Historia powstania kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach przypada na okres międzywojenny. Brzęczkowice były wtedy niewielką wioską, tuż koło Mysłowic. Dopiero w 1937 roku, ilosć wiernych była na tyle wystarczjąca, że udało się tu utworzyć całkiem nową parafię. Niestety II wojna światowa nie sprzyjała budowie kościoła, dlatego prace rozpoczęły się w 1945 roku. Zostały jednak wstrzymane przez komunistyczne władze. Trudności piętrzyły się, ale pomogło to, iż właśnie z Brzęczkowic wywodzi się kardynał August Hlond, który pełnił przez pewniem czas funkcję Prymasa Polski.

Pod koniec lat 40-stych XX wieku kościół zaczął służyć parafianom. Świątynia jest duża, wyróżnia się ciekawą wieżą z zegarem górującą ponad budowlą. Wiele lat poźniej w kościele zorganizowano ciekawe Muzeum Misyjne, które można dziś zwiedzać bezpłatnie po omówieniu się.Kościół MB Bolesnej 
ul. gen. Ziętka 25, Mysłowice-Brzęczkowice 
tel. 32/ 494-42-64
www.brzeczkowice.katowice.opoka.org.pl

Mysłowice noclegi

Mysłowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mysłowice
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°13'26N, 19°9'13E
09 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację