Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół MB Bolesnej w Mysłowicach

Kościół MB Bolesnej w Mysłowicach

Historia powstania kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach przypada na okres międzywojenny. Brzęczkowice były wtedy niewielką wioską, tuż koło Mysłowic. Dopiero w 1937 roku, ilosć wiernych była na tyle wystarczjąca, że udało się tu utworzyć całkiem nową parafię. Niestety II wojna światowa nie sprzyjała budowie kościoła, dlatego prace rozpoczęły się w 1945 roku. Zostały jednak wstrzymane przez komunistyczne władze. Trudności piętrzyły się, ale pomogło to, iż właśnie z Brzęczkowic wywodzi się kardynał August Hlond, który pełnił przez pewniem czas funkcję Prymasa Polski.

Pod koniec lat 40-stych XX wieku kościół zaczął służyć parafianom. Świątynia jest duża, wyróżnia się ciekawą wieżą z zegarem górującą ponad budowlą. Wiele lat poźniej w kościele zorganizowano ciekawe Muzeum Misyjne, które można dziś zwiedzać bezpłatnie po omówieniu się.

Kościół MB Bolesnej 
ul. gen. Ziętka 25, Mysłowice-Brzęczkowice 
tel. 32/ 494-42-64
www.brzeczkowice.katowice.opoka.org.plMysłowice noclegi

Mysłowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020