Kościół Mariacki w Trzebiatowie, Danusia

Kościół Mariacki w Trzebiatowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pierwsze wzmianki o kościele Maryjnym w Trzebiatowie pochodzą z XIII wieku i dotyczą Biskupa Arnolda z klasztoru norbertanów w Białobokach, który każdą jałmużnę i datek zbierał na budowę kościoła. Budowę gotyckiego kościoła zakończono w XV wieku. 

Długość kościoła mariackiego wynosi 72 m i szerokość około 28 m. W latach 1865-67 dokonano przebudowy kościoła w stylu neogotyckim, niszcząc wystrój gotycki. W 1986 roku odnowiono świątynię.Na szczególną uwagę w kościele zasługuje obraz Matki Bożej Łaskawej w ołtarzu głównym. Jego twórcą jest Ernest Deger - najznakomitszy przedstawiciel katolickiego malarstwa kościelnego. W oknach uwagę przykuwają wspaniałe witraże ufundowane w 1867 roku przez króla Wilhelma I. Wykonał je L. Müller z Berlina.

W trzebiatowskim kościele znajduje się też jeden z najstarszych w Polsce dzwonów z XIV wieku, drugi dzwon "Maria" pochodzi z XV wieku. Obecnie kościół ma status Archidiecezjalnego Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Trzebiatowskiej.Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny
ul. Jana Pawła II, Trzebiatów

Trzebiatów noclegi

Trzebiatów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Trzebiatów
Normalna
gotyckie kościoły sanktuaria
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022