Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Kościół Mariacki w Trzebiatowie, Danusia

Kościół Mariacki w Trzebiatowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pierwsze wzmianki o kościele Maryjnym w Trzebiatowie pochodzą z XIII wieku i dotyczą Biskupa Arnolda z klasztoru norbertanów w Białobokach, który każdą jałmużnę i datek zbierał na budowę kościoła. Budowę gotyckiego kościoła zakończono w XV wieku. Długość kościoła mariackiego wynosi 72 m i szerokość około 28 m. W latach 1865-67 dokonano przebudowy kościoła w stylu neogotyckim, niszcząc wystrój gotycki. W 1986 roku odnowiono świątynię.

Na szczególną uwagę w kościele zasługuje obraz Matki Bożej Łaskawej w ołtarzu głównym. Jego twórcą jest Ernest Deger - najznakomitszy przedstawiciel katolickiego malarstwa kościelnego. W oknach uwagę przykuwają wspaniałe witraże ufundowane w 1867 roku przez króla Wilhelma I. Wykonał je L. Müller z Berlina.W trzebiatowskim kościele znajduje się też jeden z najstarszych w Polsce dzwonów z XIV wieku, drugi dzwon "Maria" pochodzi z XV wieku. Obecnie kościół ma status Archidiecezjalnego Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Trzebiatowskiej.

Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny
ul. Jana Pawła II, TrzebiatówKościół Mariacki w Trzebiatowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Trzebiatowa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Trzebiatów noclegi

Trzebiatów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Trzebiatów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły sanktuaria
54°3'50N, 15°16'1E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021