Kościół Mariacki w Trzebiatowie, Danusia

Kościół Mariacki w Trzebiatowie

(5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

Pierwsze wzmianki o kościele Maryjnym w Trzebiatowie pochodzą z XIII wieku i dotyczą Biskupa Arnolda z klasztoru norbertanów w Białobokach, który każdą jałmużnę i datek zbierał na budowę kościoła. Budowę gotyckiego kościoła zakończono w XV wieku. Długość kościoła mariackiego wynosi 72 m i szerokość około 28 m. W latach 1865-67 dokonano przebudowy kościoła w stylu neogotyckim, niszcząc wystrój gotycki. W 1986 roku odnowiono świątynię.

Na szczególną uwagę w kościele zasługuje obraz Matki Bożej Łaskawej w ołtarzu głównym. Jego twórcą jest Ernest Deger - najznakomitszy przedstawiciel katolickiego malarstwa kościelnego. W oknach uwagę przykuwają wspaniałe witraże ufundowane w 1867 roku przez króla Wilhelma I. Wykonał je L. Müller z Berlina.W trzebiatowskim kościele znajduje się też jeden z najstarszych w Polsce dzwonów z XIV wieku, drugi dzwon "Maria" pochodzi z XV wieku. Obecnie kościół ma status Archidiecezjalnego Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Trzebiatowskiej.

Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny
ul. Jana Pawła II, TrzebiatówTrzebiatów noclegi

Trzebiatów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Trzebiatów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły sanktuaria
54°3'50N, 15°16'1E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację