Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Kościół Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Kościół Jana Chrzciciela
ul. Pod Grodziskiem 9, Bielsko-Biała

49°49'24" N, 19°1'16" E

Kościół Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej to zabytkowy, klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski wybudowany w latach 1818-27. We wnętrzu uwagę przyciągają trzy rzędy okien, drewniane empory po bokach i marmurowy ołtarz z rzeźbami czterech ewangelistów oraz dobudowaną nad nim amboną. Warto wspomnieć, że niedaleko znajduje się grodzisko z XI wieku, a świątynia została zbudowana w zasadzie na jego terenie, w południowo-zachodniej części.Front kościoła z wieżą

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020