Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Bazylika Mniejsza imienia NMP, Marcin_Henioo

Kościół Imienia NMP w Inowrocławiu

(4.6 głosów: 10)

Najstarszy i najcenniejszy zabytek Inowrocławia to romański kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny, wzniesiony tu najprawdopodobniej w końcu XII wieku z fundacji księcia Leszka - wnuka Bolesława Krzywoustego. Leży on na Szlaku Romańskim.Niegdyś była to największa bazylika bez transeptu w Europie środkowo - wschodniej. W 1834 roku spłonęła i przez wiele lat nie pełniła swej funkcji, dlatego mieszkańcy nazwali ją "Ruiną".

Bazylika Mniejsza imienia NMP, Marcin_Henioo
Bazylika Mniejsza imienia NMP, Marcin_Henioo

Odbudowa romańskiego kościoła

Ten wspaniały inowrocławski kościół odbudowano w latach 1900-01 i dziś jest prawdziwą dumą mieszkańców. Zwiedzając go warto zwrócić uwagę na znajdujące się na zewnętrznych ścianach ryty i płaskorzeźby symbolizujące podstawowe prawdy wiary chrześcijańskiej.Kościół Imienia NMP
ul. Biskupa Antoniego Laubitza 9, Inowrocław

Bazylika Mniejsza imienia NMP, Marcin_Henioo
Bazylika Mniejsza imienia NMP, Marcin_Henioo

Inowrocław noclegi

Inowrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Inowrocław
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły romańskie
52°48'0N, 18°15'50E
06 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację