Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Kościół i klasztor Św. Jana w Dukli, Lucy i Tom

Kościół i klasztor Św. Jana w Dukli

(4.4 głosów: 16)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Klasztor Bernardynów w Dukli powstał w I połowie XVIII wieku, a jego fundatorem był właściciel miasta - Józef Mniszech. W 1740 roku rozpoczęto budowę kościoła oraz drewnianego wówczas klasztoru. Odbyło się to po beatyfikacji w 1733 roku Św. Jana z Dukli. W 1742 roku nastąpiło poświęcenie kościoła, a rok później arcybiskup lwowski Mikołaj Ignacy Wyżycki podarował klasztorowi cząstkę relikwii bł. Jana, stąd obecnie świątynia stanowi Sanktuarium Św. Jana z Dukli.Bernardyni, którzy zamieszkiwali klasztor, zaczęli starać się o to, aby drewniany kościół i klasztor zastąpić budowlami murowanymi. Stało się to w 1764 roku. Niestety w roku 1835 kompleks spłonął, ale odbudowano je w 1903 roku.

Kościół i klasztor Św. Jana w Dukli, Lucy i Tom
Kościół i klasztor Św. Jana w Dukli, Lucy i Tom

Obecnie w kościele można zobaczyć obrazy przedstawiające sceny z życia patrona - Chrzest Jana z Dukli, pobyt na Puszczy, przybycie Braci Mniejszych do Krakowa na czele ze Św. Janem Kapistranem, kazanie Jana do prawosławnych we Lwowie, objawienie Matki Bożej z Dzieciątkiem, błogosławieństwo obrońców Lwowa przed Chmielnickim w 1648 roku czy ogłoszenie Jana błogosławionym przez papieża Klemensa XII.Kościół Św. Jana z Dukli
ul. Pocztowa, Dukla

Kościół i klasztor Św. Jana w Dukli na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dukli wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Dukla noclegi

Dukla to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dukla
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły sanktuaria
49°33'34N, 21°40'56E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

tomtur
Kościół mający swój charakter jak i sama Dukla, jest bardzo ładny. Warto przy okazji dodać, że ciekawy jest również kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny uważany za jeden z cenniejszych zabytków rokoka w Polsce. Duże wrażenie robi nagrobek Marii Amalii Mniszchowej przypisywany Janowi Obrockiemu ze Lwowa. Polecam oba kościoły. I lekko górzysta okolica też jest bardzo atrakcyjna
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021