Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Franciszkanów w Krośnie

Kościół Franciszkanów w Krośnie

Warto wiedzieć, iż gotycki Kościół Franciszkanów Nawiedzenia NMP w Krośnie, to najstarszy kościół w mieście, który istniał już w XIII wieku! Później kilkakrotnie go przebudowywano, a w XIX wieku strawił go pożar.Najstarsze zabytki wystroju wnętrza w odbudowanej świątyni to nagrobki szlacheckie, pochodzące z XVI wieku. W ołtarzu głównym do dziś widnieje obraz Matki Boskiej Murkowej, który słynie łaskami i mocą uzdrawiania.W XVIII wieku przy kościele franciszkańskim w Krośnie wybudowano tzw. Kaplicę Oświęcimów, zwaną perłą polskiego baroku. Kościół i kaplica znajdują się niedaleko Rynku, na krośnieńskiej starówce.

Kościół Nawiedzenia Matki Bożej
ul. Franciszkańska 5, Krosno
tel. 13/ 436-80-88
krosno.franciszkanie.pl

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020