Kościół ewangelicki Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie, Sławko

Kościół ewangelicki Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie został wzniesiony w latach 1912-13 dla parafii ewangelicko-augsburskiej. Wybudowała go częstochowska firma Ludwika Buhlego według projektu Augusta Allerta. Świątynię poświęcił w dniu 8 grudnia 1913 roku biskup Juliusz Bursche.

Jest to jednonawowy, neogotycki kościół, z elementami modernistycznymi i wieżą frontową. Całość nawiązuje do architektury wschodnioniemieckiej. Wyposażenie neogotyckie: ołtarz główny, ambona, chrzcielnica. Budynek został uszkodzony w 1945 r. i restaurowany w latach 1955-61, następnie remontowany w okresie 1983-90.Mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Śląskiej z ul. Mikołaja Kopernika. W 2002 roku świątynia została wymalowana wewnątrz według artysty plastyka Wojciecha Białka.

Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego
skrzyżowanie ul. Śląskiej z ul. Mikołaja Kopernika, Częstochowa

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częstochowa
Normalna
kościoły ewangelickie kościoły neogotyckie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022