Kościół ewangelicki Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie

Kościół ewangelicki Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie

Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie został wzniesiony w latach 1912-13 dla parafii ewangelicko-augsburskiej. Wybudowała go częstochowska firma Ludwika Buhlego według projektu Augusta Allerta. Świątynię poświęcił w dniu 8 grudnia 1913 roku biskup Juliusz Bursche.Jest to jednonawowy, neogotycki kościół, z elementami modernistycznymi i wieżą frontową. Całość nawiązuje do architektury wschodnioniemieckiej. Wyposażenie neogotyckie: ołtarz główny, ambona, chrzcielnica. Budynek został uszkodzony w 1945 r. i restaurowany w latach 1955-61, następnie remontowany w okresie 1983-90.Mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Śląskiej z ul. Mikołaja Kopernika. W 2002 roku świątynia została wymalowana wewnątrz według artysty plastyka Wojciecha Białka.

Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego
skrzyżowanie ul. Śląskiej z ul. Mikołaja Kopernika, Częstochowa

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Sławko Krajtroter 8869 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020