Kościół ewangelicki Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie

Kościół ewangelicki Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie

Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie został wzniesiony w latach 1912-13 dla parafii ewangelicko-augsburskiej. Wybudowała go częstochowska firma Ludwika Buhlego według projektu Augusta Allerta. Świątynię poświęcił w dniu 8 grudnia 1913 roku biskup Juliusz Bursche.Jest to jednonawowy, neogotycki kościół, z elementami modernistycznymi i wieżą frontową. Całość nawiązuje do architektury wschodnioniemieckiej. Wyposażenie neogotyckie: ołtarz główny, ambona, chrzcielnica. Budynek został uszkodzony w 1945 r. i restaurowany w latach 1955-61, następnie remontowany w okresie 1983-90.

Mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Śląskiej z ul. Mikołaja Kopernika. W 2002 roku świątynia została wymalowana wewnątrz według artysty plastyka Wojciecha Białka.Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego
skrzyżowanie ul. Śląskiej z ul. Mikołaja Kopernika, Częstochowa

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację