Ziębice kościół ewangelicki

Kościół ewangelicki w Ziębicach

(4.2 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół ewangelicki w Ziębicach wybudowano na placu zamkowym, w miejscu starej rezydencji książąt ziębickich, wykorzystując część zamkowych murów. Poświęcenia świątyni dokonano w 1798 roku. Budowla reprezentuje styl klasycystyczny.

Budowniczym kościoła ewangelickiego był niejaki Gneisenau z Brzegu, wg założeń wybitnego architekta Langhansa - twórcy Bramy Brandenburskiej.

Ziębice kościół ewangelicki
Ziębice kościół ewangelicki


Obecnie całkiem ładny kościół nie jest wykorzystywany w celach sakralnych, co ciekawe, poewangelicki kościół służy jako sala gimnastyczna.

Kościół ewangelicki
ul. Kościuszki, Ziębice


 

Ziębice noclegi

Ziębice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Elżbieta
Witam bardzo serdecznie to jest bardzo ładny budynek tylko szkoda ze nie ma już Kościoła Ewangelickiego prawda?
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023