Kościół ewangelicki w Wałbrzychu

Kościół ewangelicki w Wałbrzychu

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

XVIII-wieczny kościół w Wałbrzychu

Niedaleko wałbrzyskiego Rynku, na Placu Kościelnym wznosi się okazały budynek kościoła ewangelicko-augsburskiego p.w. Zbawiciela. Na początku XVIII wieku w tym miejscu stał mały kościółek, mogący pomieścić 100 osób. Z uwagi na niewielkie rozmiary, podjęto decyzję o jego rozebraniu, a w jego miejsce postawiono obecną świątynię.

Wyposażenie kościoła ewangelickiego w Wałbrzychu od tamtych czasów nie uległo większej zmianie, wchodząc więc do środka można poczuć nie tylko klimat, ale i zapach historii. Świątynia od samego początku była przeznaczona dla wyznania ewangelickiego. Mała przerwa nastąpiła jedynie podczas wojen napoleońskich, gdy wojska rosyjskie stacjonujące w Wałbrzychu uczyniły z niej tymczasową świątynię prawosławną.Atrakcje w okolicy

Koło kościoła ewangelickiego w Wałbrzychu odwiedzić warto ciekawe Muzeum Porcelany oraz sanktuarium MB Bolesnej.

Adres

Kościół ewangelicko-augsburski pw. Zbawiciela
Pl. Kościelny, Wałbrzych

GPS: 50°45'54N, 16°16'51E

Kościół ewangelicki w Wałbrzychu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Wałbrzycha wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wałbrzych
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły kościoły ewangelickie
50°45'54N, 16°16'51E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021