Kościół ewangelicki w Wałbrzychu

Kościół ewangelicki w Wałbrzychu

(5 głosów: 2)

XVIII-wieczny kościół w Wałbrzychu

Niedaleko wałbrzyskiego Rynku, na Placu Kościelnym wznosi się okazały budynek kościoła ewangelicko-augsburskiego p.w. Zbawiciela. Na początku XVIII wieku w tym miejscu stał mały kościółek, mogący pomieścić 100 osób. Z uwagi na niewielkie rozmiary, podjęto decyzję o jego rozebraniu, a w jego miejsce postawiono obecną świątynię.Wyposażenie kościoła ewangelickiego w Wałbrzychu od tamtych czasów nie uległo większej zmianie, wchodząc więc do środka można poczuć nie tylko klimat, ale i zapach historii. Świątynia od samego początku była przeznaczona dla wyznania ewangelickiego. Mała przerwa nastąpiła jedynie podczas wojen napoleońskich, gdy wojska rosyjskie stacjonujące w Wałbrzychu uczyniły z niej tymczasową świątynię prawosławną.

Atrakcje w okolicy

Koło kościoła ewangelickiego w Wałbrzychu odwiedzić warto ciekawe Muzeum Porcelany oraz sanktuarium MB Bolesnej.Adres

Kościół ewangelicko-augsburski pw. Zbawiciela
Pl. Kościelny, Wałbrzych

GPS: 50°45'54N, 16°16'51E

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wałbrzych
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły kościoły ewangelickie
50°45'54N, 16°16'51E
31 październik 2016
03 luty 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację