Kościół ewangelicki w Wałbrzychu

Kościół ewangelicki w Wałbrzychu

Niedaleko wałbrzyskiego Rynku, na Placu Kościelnym wznosi się okazały budynek kościoła ewangelicko-augsburskiego pw. Zbawiciela.Na początku XVIII wieku w tym miejscu stał mały kościółek, mogący pomieścic 1000 osób. Z uwagi na niewielkie rozmiary, podjęto decyzję o jego rozebraniu, a w jego miejsce postawiono obecną światynię.

Jej wyposażenie od tamtych czasów nie uległo większej zmianie, wchodząc więc do środka można poczuć nie tylko klimat, ale i zapach historii. Świątynia od samego początku była przeznaczona dla wyznania ewangelickiego. Mała przerwa nastąpiła jedynie podczas wojen napoleońskich, gdy wojska rosyjskie stacjonujące w Wałbrzychu uczyniły z niej tymczasową świątynię prawosławną.

Koło kościoła odwiedzić warto Muzeum Porcelany.Kościół ewangelicko-augsburski pw. Zbawiciela
Pl. Kościelny, Wałbrzych

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021