Kościół ewangelicki Świętego Krzyża w Słupsku

Kościół ewangelicki Świętego Krzyża w Słupsku

Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Krzyża w Słupsku powstał w 1857 roku, w rocznicę chrztu Marcina Lutra. Budowa trwała dwa lata, a dodatkowo w 1899 roku dobudowano plebanię. Obecną, neogotycką formę kościół uzyskał w 1906 roku.Kościół Świętego Krzyża powstał na terenie Nowego Miasta, za murami obronnymi. Świątynia jest obiektem zabytkowym, a do rejestru zabytków wpisano ją 22 września 1990 roku.W 2003 roku przeprowadzono gruntowny remont kościoła ewangelickiego, a w 2007 zamontowano nowe organy. Jest to największa świątynia niekatolicka w Słupsku i jedyna dwujęzyczna (język polski oraz język niemiecki).

Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Krzyża
ul. Juliusza Słowackiego, Słupsk

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka
Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020