Kościół ewangelicki Świętego Krzyża w Słupsku, Danusia

Kościół ewangelicki Świętego Krzyża w Słupsku

(4.3 głosów: 4)

Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Krzyża w Słupsku powstał w 1857 roku, w rocznicę chrztu Marcina Lutra. Budowa trwała dwa lata, a dodatkowo w 1899 roku dobudowano plebanię. Obecną, neogotycką formę kościół uzyskał w 1906 roku.Kościół Świętego Krzyża powstał na terenie Nowego Miasta, za murami obronnymi. Świątynia jest obiektem zabytkowym, a do rejestru zabytków wpisano ją 22 września 1990 roku.

W 2003 roku przeprowadzono gruntowny remont kościoła ewangelickiego, a w 2007 zamontowano nowe organy. Jest to największa świątynia niekatolicka w Słupsku i jedyna dwujęzyczna (język polski oraz język niemiecki).Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Krzyża
ul. Juliusza Słowackiego, Słupsk

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły ewangelickie kościoły
54°27'43N, 17°1'57E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021