Kościół Ewangelicki Św. Marcina w Krakowie

Kościół Ewangelicki Św. Marcina w Krakowie
50°3'20" N, 19°56'19" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: 10:00–16:00
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:00–12:00

Kościół Ewangelicki Św. Marcina w Krakowie znajduje się przy ulicy Grodzkiej 58. Obecna świątynia została wybudowana w latach 1637-40 w stylu barokowym. Kościół Św. Marcina konsekrowano w 1644 roku, a w 1816 roku został przekazany zborowi ewangelickiemu. Obecnie znajduje się w nim siedziba krakowskiej parafii ewangelicko-augsburskiej oraz ewangelicko-reformowanej. To ładny zabytek na Trakcie Królewskim, stojący pomiędzy kościołem Św. Andrzeja a Wawelem.Kościół Ewangelicki Św. Marcina
ul. Grodzka 58, KrakówKraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka
Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020