Kościół Ducha Świętego w Kodniu, Joanna

Kościół Ducha Świętego w Kodniu

(5 głosów: 1)

Kościół Ducha Świętego w Kodniu znajduje się na terenie Kalwarii Kodeńskiej. Pierwotnie była to kaplica unicka, a obecnie kościół filialny rzymskokatolickiej parafii Św. Anny w Kodniu czyli Sanktuarium MB Kodeńskiej. Kościół Ducha Świętego to trójnawowa świątynia w stylu gotyckim zbudowana przez Pawła Sapiehę w latach 1530-40 jako kaplica zamkowa. Był w niej umieszczony obraz Matki Bożej Kodeńskiej przywieziony w 1630 roku z Rzymu przez Mikołaja Sapiehę, zanim trafił do wybudowanej później bazyliki Św. Anny.Układ przestrzenny kościoła Ducha Świętego nawiązuje do budowli bizantyjskich znanych na tych terenach. Świątynia posiada też elementy renesansowe. Wewnątrz znajduje się tablica nagrobna Jana Sapiehy, zabytkowa kropielnica, krucyfiks z wizerunkiem Chrystusa znanym jako Ukrzyżowany Uśmiechnięty i dawna zasłona cudownego obrazu przedstawiająca Matkę Bożą Kodeńską.

Adres

Kościół Ducha Świętego
ul. Jana Sapiehy, Kodeń

GPS: 51°54'41N, 23°36'40E

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kodeń
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie
51°54'41N, 23°36'40E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021