Kościół Ducha Świętego w Kodniu, Joanna

Kościół Ducha Świętego w Kodniu

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Ducha Świętego w Kodniu znajduje się na terenie Kalwarii Kodeńskiej. Pierwotnie była to kaplica unicka, a obecnie kościół filialny rzymskokatolickiej parafii Św. Anny w Kodniu czyli Sanktuarium MB Kodeńskiej. Kościół Ducha Świętego to trójnawowa świątynia w stylu gotyckim zbudowana przez Pawła Sapiehę w latach 1530-40 jako kaplica zamkowa. Był w niej umieszczony obraz Matki Bożej Kodeńskiej przywieziony w 1630 roku z Rzymu przez Mikołaja Sapiehę, zanim trafił do wybudowanej później bazyliki Św. Anny.

Układ przestrzenny kościoła Ducha Świętego nawiązuje do budowli bizantyjskich znanych na tych terenach. Świątynia posiada też elementy renesansowe. Wewnątrz znajduje się tablica nagrobna Jana Sapiehy, zabytkowa kropielnica, krucyfiks z wizerunkiem Chrystusa znanym jako Ukrzyżowany Uśmiechnięty i dawna zasłona cudownego obrazu przedstawiająca Matkę Bożą Kodeńską.Adres

Kościół Ducha Świętego
ul. Jana Sapiehy, Kodeń

GPS: 51°54'41N, 23°36'40E

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022