Kościół Chrystusa Króla w Świnoujściu, Danusia

Kościół Chrystusa Króla w Świnoujściu

(4.1 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Chrystusa Króla jest najstarszym kościołem w Świnoujściu. Pochodzi z XVIII wieku. Wybudowano go w miejscu starego kościoła z XVI wieku, ponieważ stał on się zwyczajnie za mały dla rozrastającego się  miasta.

Ponowna rozbudowa kościoła miała miejsce już w XIX wieku, w tym czasie dobudowano wieżę kościelną. Podczas remontu wieży w 1981 roku z kuli na jej szczycie wydobyto dokument zawierający szczegółowe informacje o kościele i jego poprzedniku.Po II wojnie światowej kościół przez jakiś czas był bez opieki. Od 1946 roku rozpoczęto starania o przekazanie świątyni kościołowi katolickiemu, co nastąpiło ostatecznie w roku 1947. Ozdobą kościoła , która nadaje mu morskiego akcentu, jest imponujący model korwety, w XIX wieku podarowany świątyni przez hamburskiego szypra Chrystiana Heinsa.

Kościół Chrystusa Króla
Plac Kościelny, Świnoujście

Świnoujście noclegi

Świnoujście to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022