Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Chrystusa Króla w Świnoujściu

Kościół Chrystusa Króla w Świnoujściu

Kościół Chrystusa Króla jest najstarszym kościołem w Świnoujściu. Pochodzi z XVIII wieku. Wybudowano go w miejscu starego kościoła z XVI wieku, ponieważ stał on się zwyczajnie za mały dla rozrastającego się  miasta.Ponowna rozbudowa kościoła miała miejsce już w XIX wieku, w tym czasie dobudowano wieżę kościelną. Podczas remontu wieży w 1981 roku z kuli na jej szczycie wydobyto dokument zawierający szczegółowe informacje o kościele i jego poprzedniku.Po II wojnie światowej kościół przez jakiś czas był bez opieki. Od 1946 roku rozpoczęto starania o przekazanie świątyni kościołowi katolickiemu, co nastąpiło ostatecznie w roku 1947. Ozdobą kościoła , która nadaje mu morskiego akcentu, jest imponujący model korwety, w XIX wieku podarowany świątyni przez hamburskiego szypra Chrystiana Heinsa.

Kościół Chrystusa Króla
Plac Kościelny, Świnoujście

Świnoujście noclegi

Świnoujście to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020