Kościół Chrystusa Króla w Świnoujściu, Danusia

Kościół Chrystusa Króla w Świnoujściu

(4.1 głosów: 12)

Kościół Chrystusa Króla jest najstarszym kościołem w Świnoujściu. Pochodzi z XVIII wieku. Wybudowano go w miejscu starego kościoła z XVI wieku, ponieważ stał on się zwyczajnie za mały dla rozrastającego się  miasta.Ponowna rozbudowa kościoła miała miejsce już w XIX wieku, w tym czasie dobudowano wieżę kościelną. Podczas remontu wieży w 1981 roku z kuli na jej szczycie wydobyto dokument zawierający szczegółowe informacje o kościele i jego poprzedniku.

Po II wojnie światowej kościół przez jakiś czas był bez opieki. Od 1946 roku rozpoczęto starania o przekazanie świątyni kościołowi katolickiemu, co nastąpiło ostatecznie w roku 1947. Ozdobą kościoła , która nadaje mu morskiego akcentu, jest imponujący model korwety, w XIX wieku podarowany świątyni przez hamburskiego szypra Chrystiana Heinsa.Kościół Chrystusa Króla
Plac Kościelny, Świnoujście

Świnoujście noclegi

Świnoujście to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Świnoujście
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
53°54'30N, 14°14'52E
06 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację