Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół Bożego Ciała w Surażu, Joanna

Kościół Bożego Ciała w Surażu

(5 głosów: 1)

Kościół Bożego Ciała w Surażu na Podlasiu usytuowany jest w pobliżu Rynku Kościelnego. Zaraz za nim rozciąga się malownicza dolina Narwi. Początki parafii i kościoła w Surażu sięgają prawdopodobnie XV wieku. Obecny kościół został zbudowany w miejscu wcześniejszego drewnianego z 1744 roku, który spłonął od uderzenia pioruna w 1872 roku.W latach 1874-76 wzniesiono murowany kościół na planie prostokąta z trójkondygnacyjną wieżą od frontu i zamkniętym półkoliście prezbiterium. Świątynia była ostrzeliwana w czasie I i II wojny światowej. W wyniku odbudowy zmienił się wygląd wieży na ten, który można oglądać obecnie.

Adres

Kościół Bożego Ciała
ul. Zakościelna 2, Suraż

GPS: 52°56'32N, 22°56'43E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°56'32N, 22°56'43E
19 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację