Kościół Bożego Ciała w Surażu, Joanna

Kościół Bożego Ciała w Surażu

(5 głosów: 1)

Kościół Bożego Ciała w Surażu na Podlasiu usytuowany jest w pobliżu Rynku Kościelnego. Zaraz za nim rozciąga się malownicza dolina Narwi. Początki parafii i kościoła w Surażu sięgają prawdopodobnie XV wieku. Obecny kościół został zbudowany w miejscu wcześniejszego drewnianego z 1744 roku, który spłonął od uderzenia pioruna w 1872 roku.W latach 1874-76 wzniesiono murowany kościół na planie prostokąta z trójkondygnacyjną wieżą od frontu i zamkniętym półkoliście prezbiterium. Świątynia była ostrzeliwana w czasie I i II wojny światowej. W wyniku odbudowy zmienił się wygląd wieży na ten, który można oglądać obecnie.

Adres

Kościół Bożego Ciała
ul. Zakościelna 2, Suraż

GPS: 52°56'32N, 22°56'43E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°56'32N, 22°56'43E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021