Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°9'47" N, 19°53'2" E
Małopolskie
2016-01-23
2020-02-03 02:00

Opis Korzkwi

Korzkiew to niewielka miejscowość w województwie małopolskim, malowniczo położona w dolinie rzeki Korzkiewki, na obszarze Korzkiewskiego Parku Kulturowego, u wylotu Doliny Prądnika, 14 km od Krakowa.

Od strony północnej dolinę zamyka Ojcowski Park Narodowy, co dodatkowo wpływa na większą atrakcyjność tego miejsca. Wąska Dolina Korzkiewki tworzy malownicze zakola, wcinające się w porośnięte lasami wierzchowiny. Cały obszar wsi obejmuje Korzkiewski Park Kulturowy - wspaniałe miejsce wypoczynku dla ciała i ducha, które intensywnie jest zagospodarowywane.Atrakcje w Korzkwi

W centrum wsi, na zalesionym wzgórzu wznosi się zamek w Korzkwi - pierwsza od południa warownia na Szlaku Orlich Gniazd. Dziś ten XIV-wieczny zamek rycerski wraz z okalającym go zabytkowym parkiem powrócił do swojej dawnej świetności. W murach średniowiecznego zamku powstał niezwykle klimatyczny hotel oraz restauracja, a właściciele zamku dodatkowo organizują przejazdy bryczkami, kuligi, koncerty, a nawet zmagania pełne dreszczyku emocji, jak paintball czy zjazdy linowe. Planuje się otworzyć tutaj Muzeum.

Korzkiew
Korzkiew

Na sąsiednim wzgórzu natomiast góruje ponad miejscowością XVII-wieczny murowany kościół w Korzkwi pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, który w elementach swojej architektury zdradza dawny obronny charakter. Świątynia kryje cudowny obraz Jezusa Miłosiernego oraz kilka ciekawych zabytków - gotycki relikwiarz z XIV wieku, srebrną monstrancję z 1640 roku, barokową kropielnicę czy pięć XVII-wiecznych drewnianych ołtarzy. Na miejscu dzisiejszej świątyni stał niegdyś drewniany kościół z XIV wieku.

To zadziwiające, że tak blisko obleganych przez turystów miejsc jak Kraków czy Ojców, zachował się tak zaciszny zakątek, a przy tym niezwykle piękny i malowniczy. Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca.

Zamek Korzkiew
Korzkiew
Korzkiew


Strona o miejscowości Korzkiew

Korzkiew Korzkiew Korzkiew Korzkiew Korzkiew Korzkiew Korzkiew kościół Korzkiew Korzkiew kościół Korzkiew - wspaniały park w dolinie Korzkiewki

Korzkiew noclegi

Korzkiew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Korzkwi. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Monika Rode Krajtroter 2501 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-11-14 na
Zamek ten nie jest udostępniony turystom,w tamtym roku został odrestaurowany z przeznaczeniem na bale,imprezy,wesela...Ale można go z zewnątrz obejrzeć i pospacerować po otaczającym parku.
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-07-10 na

Racja zamek w Korzkwi pieknie odrestaurowany, dodam , ze w czasie roku szkolnego organizuja fajne zajęcia dla dzieciaków:)))

Avatar użytkownika
JureK Krajtroter 4074 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2011-07-01 na

Jeżeli będziesz miała okazję to naprawdę warto zwiedzić ten zamek-hotel, bo w nim jest wiele ciekawych zakamarków. 

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2011-04-08 na

Można wejść do środka , tylko wcześniej trzeba się upewnić telefonicznie czy nie ma jakieś imprezy . Zamek nawet z zewnątrz super . Pozdrawiam .

Avatar użytkownika
Halina Brzoza Weekendowy turysta 77 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2008-11-30 na
Od trzech lat przemierzam szlak orlich gniazd z pielgrzymką krakowską na Jasną Górę i co roku mamy odpoczynek w Korzkwi obok kościoła. Czytałam, że w Korzkwi jest zamek, niestety nie widziałam go. Fajnie, że są zamieszczone zdjęcia. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2008-08-12 na

Myśmy weszli na dziedziniec ale do sal już nie, bo akurat w kościele kończył się ślub i mieli zaraz goście przyjść.

Super, że pokazałeś zdjęcia z wewnątrz, pięknie jest :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020