Kopalnia Szklary w Szklarach , mokunka

Kopalnia Szklary w Szklarach

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Kopalni Szklary wydobywano mlecznobiałe opale i zielone chryzoprazy. Przed II wojną światową wioska nosiła nazwę Gleserdorf (w dosłownym tłumaczeniu Wieś Szklarzy), a znajduje się ona w okolicy Wzgórz Szklarskich, w paśmie Niemczańsko-Strzelińskim, niedaleko Ząbkowic Śląskich.

Już w średniowieczu, najpierw metodą odkrywkową, później drążąc tunele, pozyskiwano tu kamienie szlachetne oraz główny minerał nikiel. W znacznie mniejszych ilościach wydobywano magnezyt oraz chalcedon. Dawniej kopalnia była w prywatnych rękach, a  po nacjonalizacji, od 1947 roku została upaństwowiona. Właściwie to już nie jako kopalnia ale podówczas rozbudowany Zakład Górniczo-Hutniczy, który, jak wiele innych zakładów, upadł na fali przemian gospodarczych lat 90. XX wieku.Dziś kopalnia to nie lada atrakcja turystyczna. Powstała tu Podziemna Trasa Edukacyjna. Szyb „Robert” udostępniony jest do zwiedzania. Korytarze są nieoświetlone, a zwiedza się je tylko w świetle latarek, które podobnie jak kaski otrzymujemy przy zakupie biletu.

Kopalnia Szklary - Podziemna Trasa Edukacyjna
Szklary-Huta
tel. 784-721-071 
www.kopalniaszklary.pl
Zwiedzanie: 1 maja do 30 września, wt-nd, 10.15 - 17.15
Bilety: normalny15 zł, ulgowy 12 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Ząbkowice Śląskie noclegi

Ząbkowice Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Ząbkowice Śląskie Dolny Śląsk
Normalna
podziemne trasy turystyczne podziemia zabytki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022