51°55'53" N, 15°54'14" E
Lubuskie
2016-10-23
2020-01-28 13:52

Opis Konotopu

Konotop to wies w województwie lubuskim leżąca na pograniczu z województwem wielkopolskim, pomiędzy Wolsztynem a Nową Solą.Konotop nabył prawa miejskie od Cesarza Józefa I w 1706 roku, jednak obecnie je utracił. Nazwa miejscowości pochodzi od mokradeł, które kiedyś się tutaj rozlewały i w których topiły się konie, stąd też w herbie widnieje tonący koń.

Wieża ciśnień w Konotopie
Wieża ciśnień w Konotopie

Zabytki w Konotopie

- Kościół Św. Anny - świątynia z XIX wieku

- Zabytkowy dzwon w Konotopie

Kościół w Konotopie
Kościół w Konotopie


- Wieża ciśnień w Konotopie

 Konotop noclegi

Konotop to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Konotopie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021