Konkatedra Św. Wojciecha w Prabutach, Alex

Konkatedra Św. Wojciecha w Prabutach

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Tuż obok Rynku miejskiego w Prabutach na Warmii znajduje się zabytkowy kościół z XIV wieku. Wybudowano go w latach 1310-30, jednak przez wieki swojego istnienia przeszedł on wiele zniszczeń. Budowla postała w stylu gotyckim, a w kolejnych wiekach do podstawowej bryły świątyni dobudowano trzy kruchty.

Najgorsze zniszczenia dotknęły budynek w 1945 roku, gdy opuszczający miasto żołnierze radzieccy podpalili go. Ostatnią renowację, dzięki której świątynia zawdzięcza obecny kształt, przeszła w latach 1980-82. Wśród znajdujących się tu elementów zabytkowych na uwagę zasługują: kuta ręcznie krata, na której znajduje się napis "W.B. Anno 1717" oraz zachowane częściowo epitafium nagrobne z XVIII wieku, które należy do dawnego burmistrza miasta Paula Bentouna oraz jego małżonki.

Do 1992 roku świątynia funkcjonowała pod nazwą kolegiaty, jednak 25 marca 1992 Jan Paweł II podniósł jej godność do rangi konkatedry diecezji elbląskiej.

Kościół Św. Wojciecha
ul. Jagotty, Prabuty
tel. 55/ 278-21-27
http://parafia.prabuty.pl

Warmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022