Kończysty Wierch w Tatrach , Magdalena

Kończysty Wierch w Tatrach

(5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kończysty Wierch to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 2002 m n.p.m. Kiedyś nazywany Kończystą nad Jarząbczym. Położony jest na granicy polsko-słowackiej. Opada do Doliny Starorobociańskiej i Jarząbczej po polskie stronie i do Doliny Rackzowej po słowackiej. Roztaczają się z niego piękne panoramy na Tatry Zachodnie i Słowackie.

Szlaki na Kończysty Wierch

Na szczyt można dojść z Doliny Chochołowskiej albo od strony Starorobociańskiego Wierchu albo od strony Trzydniowiańskiego Wierchu  1. przez Dolinę Starorobociańską mamy do pokonania 7,5 km w ponad 4 godziny z 1237 m przewyższenia w górę. Już po samych parametrach widać, że szlak mimo łatwości technicznej jest wymagający kondycyjnie, ponieważ czeka nas jeszcze powrót. W podejściu na Starorobociański Wierch można spodziewać się małych kamyczków, które osuwają się pod stopami. Koniecznie należy zatrzymać się co jakiś czas i podziwiać piękne panoramy, które ukazują się za naszymi plecami. Początek szlaku zwykle mocno zabagniony.

  2. Przez Trzydniowiański Wierch mamy do pokonania 4 km w 3 godziny i 890 m przewyższenia w górę. Tutaj najpierw czeka nas bagnisty odcinek szlaku, później wchodzimy w Krowi żleb, którym wspinany się po drewniany stromych schodach. Po wyjściu z lasu robi się przyjemniej, ponieważ czeka nas łagodne wznoszenie się zboczem. Po drodze jeszcze z atrakcji mamy gąszcz kosodrzewiny, która tutaj jest mocno wyrośnięta, a korzenie przeplatają się po sporym odcinku ścieżki więc czeka nas dodatkowa gimnastyka.Ze szczytu możemy kontynuować wycieczkę na Jarząbczy Wierch, co wydłuży nam wycieczkę o 40 minut w jedną stronę.

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tatry
Normalna
punkty widokowe szczyty szczyty tatrzańskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022