Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kolumna Św. Nepomucena w Zieleńcu, mokunka

Kolumna Św. Nepomucena w Zieleńcu

(4.7 głosów: 3)

Kolumna Świętego Jana Nepomucena w Zieleńcu ma bez mała 200 lat, zbudowano ją 1862 roku. W Kotlinie Kłodzkiej to szczególnie lubiany Święty, jego figury lekko zniszczone bądź już zrewitalizowane można napotkać tu w kilku miastach. Figura Jana Nepomucena z Zieleńca jest o tyle ciekawa, iż przedstawia Świętego bez nakrycia głowy. To zdarza się niezwykle rzadko.Kolumna z Janem Nepomucenem znajduje się tuż przy najstarszym schronisku górskim na Zieleńcu - Schronisku Orlica, w niewielkiej odległości od kamiennego kościoła Św. Anny.

Kolumna Świętego Jana Nepomucena
ZieleniecZieleniec noclegi

Zieleniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zieleniec
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
50°20'21N, 16°23'5E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację