Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kolumna Św. Nepomucena w Zieleńcu

Kolumna Św. Nepomucena w Zieleńcu

Kolumna Świętego Jana Nepomucena w Zieleńcu ma bez mała 200 lat, zbudowano ją 1862 roku. W Kotlinie Kłodzkiej to szczególnie lubiany Święty, jego figury lekko zniszczone bądź już zrewitalizowane można napotkać tu w kilku miastach. Figura Jana Nepomucena z Zieleńca jest o tyle ciekawa, iż przedstawia Świętego bez nakrycia głowy. To zdarza się niezwykle rzadko.Kolumna z Janem Nepomucenem znajduje się tuż przy najstarszym schronisku górskim na Zieleńcu - Schronisku Orlica, w niewielkiej odległości od kamiennego kościoła Św. Anny.Kolumna Świętego Jana Nepomucena
Zieleniec

Zieleniec noclegi

Zieleniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020