Kolejka wąskotorowa w Dynowie

Kolejka wąskotorowa w Dynowie

(4.6 głosów: 15)

W Dynowie malowniczo położonym nad Sanem, w województwie podkarpackim kursuje kolej wąskotorowa Pogórzanin jako atrakcja turystyczna.Kolej wąskotorowa w Dynowie powstała około roku 1900. Trasa o długości 46 km biegnie pomiędzy malowniczymi wzgórzami, przez zaciszne miejscowości, mosty kolejowe a nawet tunel.

Kolejka Pogórzanin- Szklary
Kolejka Pogórzanin- Szklary

Przejazd kolejką turystyczną trwa około 3 godzin i niewątpliwie jest jedną z największych atrakcji tego regionu, nieczęsto spotykana już w Polsce.Kolej wąskotorowa Przeworsk - Dynów
ul. Kolejowa, Dynów
tel. 16/ 648-97-24
www.pogorzanin.pl
Bilety: normalny 8-26 zł, ulgowy 6-18 zł (zależnie od liczby km)

Booking.com
49°48'13N, 22°14'23E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021