W Dynowie malowniczo położonym nad Sanem, w województwie podkarpackim kursuje kolej wąskotorowa Pogórzanin jako atrakcja turystyczna.Kolej wąskotorowa w Dynowie powstała około roku 1900. Trasa o długości 46 km biegnie pomiędzy malowniczymi wzgórzami, przez zaciszne miejscowości, mosty kolejowe a nawet tunel.

Kolejka Pogórzanin- Szklary
Kolejka Pogórzanin- Szklary

Przejazd kolejką turystyczną trwa około 3 godzin i niewątpliwie jest jedną z największych atrakcji tego regionu, nieczęsto spotykana już w Polsce.

Kolej wąskotorowa Przeworsk - Dynów
ul. Kolejowa, Dynów
tel. 16/ 648-97-24
www.pogorzanin.pl
Bilety: normalny 8-26 zł, ulgowy 6-18 zł (zależnie od liczby km)Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021