Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała, Alex

Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała

(4.8 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Rogowie koło Łodzi, przy ulicy Kolejowej znajduje się stacja zabytkowej kolei wąskotorowej. Jej historia sięga 1915 roku, a obecnie jest ona najdłuższą czynną linią wąskotorową w Polsce - liczy 49 km. 

Na miejscu można pozwiedzać czyli zobaczyć, dotknąć, wsiąść do zabytkowych wagonów i lokomotyw, a nawet przejechać się drezyną. Kolekcja rośnie z roku na rok, a dzięki prawdziwym pasjonatom odzyskuje swoją świetność. Jednak, szczególnie latem, główną atrakcją jest podróż kolejką. Można wybrać jedną z kilku dostępnych tras, albo odbyć podróż całym szlakiem. Szczególną frajdę nie tylko małym podróżnym sprawia przejażdżka odkrytymi wagonami, a ponieważ trasa wiedzie przez piękne pola i lasy, warto wybrać akurat taki wagon. 

Kolej kursuje na trasie Rogów-Rawa-Biała, do końca września, a pierwsze podróże można rozpocząć w ferie zimowe.Stacja kolei wąskotorowej
Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych
ul. Kolejowa, Rogów
tel. 46/ 874-80-23
http://kolejrogowska.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–15:00
  • wtorek: 07:00–15:00
  • środa: 07:00–15:00
  • czwartek: 07:00–15:00
  • piątek: 07:00–15:00
  • sobota: 07:00–15:00
  • niedziela: 07:00–15:00
Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
kolejki kolejki wąskotorowe kolejki turystyczne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022