Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Kolej drezynowa w Mosinie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kolej drezynowa w Mosinie

(4.2 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Wielkopolskim Parku Narodowym uruchomiono turystyczną kolejkę drezynową - urządzenia o prostej konstrukcji uruchamiane siłą własnych mięśni, z napędem rowerowym lub ręcznym.Trasa kolejki wiedzie z Puszczykówka do Osowej Góry w Mosinie, poprzez atrakcyjne tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. To niewątpliwa atrakcja dla mieszkańców tych okolic oraz dla turystów. Dawniej na tej trasie jeździły regularne pociągi pasażerskie, ale połączenia okazały się nierentowne i je zlikwidowano. Dziś przejazdy kolejką drezynową są atrakcją turystyczną.

Kolej Drezynowa do Osowej Góry
ul. Św. Marcin 49/6, Poznań
tel. 512-227-912
www.naszedrezyny.pl
Godziny otwarcia: pogodne weekendy 11.00-15.00, w tygodniu tylko grupy zorganizowane
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł
Trasa drezyny biegnie od Puszczykówka do Osowej Góry
Drezyny wyruszają z dawnej stacji kolejowej Mosina Pożegowo ul. Kołłątaja/Budzyńska.
Kursy odbywają się wahadłowo: Mosina Pożegowo - Puszczykówko - Mosina Pożegowo - Osowa Góra - Mosina PożegowoKolej drezynowa w Mosinie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Puszczykowa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Puszczykowo noclegi

Puszczykowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°15'16N, 16°51'14E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Izolda

Jest to jedna z najlepszych atrakcji w naszej okolicy. Gorąco polecen zarówno dorosłym jak i dzieciakom. Nie tylko zapoznajemy się z urokami Wielkopolskiego Parku Narodowego, ale również "ćwiczymy " własne mięśnie , które napędzają drezyny. Wielkie podziękowania dla właścicieli za zorganizwanie takiej atrakcji . Serdecznie zapraszam 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021