Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W Wielkopolskim Parku Narodowym uruchomiono turystyczną kolejkę drezynową - urządzenia o prostej konstrukcji uruchamiane siłą własnych mięśni, z napędem rowerowym lub ręcznym.Trasa kolejki wiedzie z Puszczykówka do Osowej Góry w Mosinie, poprzez atrakcyjne tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. To niewątpliwa atrakcja dla mieszkańców tych okolic oraz dla turystów. Dawniej na tej trasie jeździły regularne pociągi pasażerskie, ale połączenia okazały się nierentowne i je zlikwidowano. Dziś przejazdy kolejką drezynową są atrakcją turystyczną.

Kolej Drezynowa do Osowej Góry
ul. Św. Marcin 49/6, Poznań
tel. 512-227-912
www.naszedrezyny.pl
Godziny otwarcia: pogodne weekendy 11.00-15.00, w tygodniu tylko grupy zorganizowane
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł
Trasa drezyny biegnie od Puszczykówka do Osowej Góry
Drezyny wyruszają z dawnej stacji kolejowej Mosina Pożegowo ul. Kołłątaja/Budzyńska.
Kursy odbywają się wahadłowo: Mosina Pożegowo - Puszczykówko - Mosina Pożegowo - Osowa Góra - Mosina Pożegowo

Puszczykowo noclegi

Puszczykowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Izolda Wędrowiec 169 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-06-22 na

Jest to jedna z najlepszych atrakcji w naszej okolicy. Gorąco polecen zarówno dorosłym jak i dzieciakom. Nie tylko zapoznajemy się z urokami Wielkopolskiego Parku Narodowego, ale również "ćwiczymy " własne mięśnie , które napędzają drezyny. Wielkie podziękowania dla właścicieli za zorganizwanie takiej atrakcji . Serdecznie zapraszam 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020