Kolej drezynowa w Mosinie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kolej drezynowa w Mosinie

(4.2 głosów: 9)

W Wielkopolskim Parku Narodowym uruchomiono turystyczną kolejkę drezynową - urządzenia o prostej konstrukcji uruchamiane siłą własnych mięśni, z napędem rowerowym lub ręcznym.Trasa kolejki wiedzie z Puszczykówka do Osowej Góry w Mosinie, poprzez atrakcyjne tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. To niewątpliwa atrakcja dla mieszkańców tych okolic oraz dla turystów. Dawniej na tej trasie jeździły regularne pociągi pasażerskie, ale połączenia okazały się nierentowne i je zlikwidowano. Dziś przejazdy kolejką drezynową są atrakcją turystyczną.

Kolej Drezynowa do Osowej Góry
ul. Św. Marcin 49/6, Poznań
tel. 512-227-912
www.naszedrezyny.pl
Godziny otwarcia: pogodne weekendy 11.00-15.00, w tygodniu tylko grupy zorganizowane
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł
Trasa drezyny biegnie od Puszczykówka do Osowej Góry
Drezyny wyruszają z dawnej stacji kolejowej Mosina Pożegowo ul. Kołłątaja/Budzyńska.
Kursy odbywają się wahadłowo: Mosina Pożegowo - Puszczykówko - Mosina Pożegowo - Osowa Góra - Mosina PożegowoPuszczykowo noclegi

Puszczykowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°15'16N, 16°51'14E
25 marzec 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Izolda
22 czerwiec 2016 01:31

Jest to jedna z najlepszych atrakcji w naszej okolicy. Gorąco polecen zarówno dorosłym jak i dzieciakom. Nie tylko zapoznajemy się z urokami Wielkopolskiego Parku Narodowego, ale również "ćwiczymy " własne mięśnie , które napędzają drezyny. Wielkie podziękowania dla właścicieli za zorganizwanie takiej atrakcji . Serdecznie zapraszam 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację