, Danusia

Kolegiata w Wejherowie

(4.4 głosów: 13)

Kolegiata Świętej Trójcy w Wejherowie powstała w 1643 roku dzięki hojności Jakuba Wejhera, zalożyciela miasta, przy Rynku, niedaleko pomnika Jakuba Wejhera.Przy oblężeniu warowni Biała na Białorusi ślubował on, że jeśli Bog utrzyma go przy życiu, po powrocie do domu wystawi kościół św. Trójcy oraz klasztor Franciszkanów.

Jakub Wejher obietnicy dotrzymał i wystawił świątynię, początkowo był to niewielki kościółek ryglowy, ale później rozbudował go hrabia Piotr Przebendowski, w XVIII wieku. Wewnątrz świątyni zachowały się 3-częściowe organy, zabytkowe ołtarze, rokokowa ambona i chrzcielnica oraz ręcznie kuty żyrandol.Kościół Świętej Trójcy
ul. Kościelna, Wejherowo
swtrojcawejherowo.com

Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wejherowo
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°36'5N, 18°14'18E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021