Kolegiata Świętej Trójcy w Wejherowie powstała w 1643 roku dzięki hojności Jakuba Wejhera, zalożyciela miasta, przy Rynku, niedaleko pomnika Jakuba Wejhera.Przy oblężeniu warowni Biała na Białorusi ślubował on, że jeśli Bog utrzyma go przy życiu, po powrocie do domu wystawi kościół św. Trójcy oraz klasztor Franciszkanów.

Jakub Wejher obietnicy dotrzymał i wystawił świątynię, początkowo był to niewielki kościółek ryglowy, ale później rozbudował go hrabia Piotr Przebendowski, w XVIII wieku. Wewnątrz świątyni zachowały się 3-częściowe organy, zabytkowe ołtarze, rokokowa ambona i chrzcielnica oraz ręcznie kuty żyrandol.

Kościół Świętej Trójcy
ul. Kościelna, Wejherowo
swtrojcawejherowo.comWejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021