Sroda wlkp Kolegiata

Kolegiata w Środzie Wielkopolskiej

W Środzie Wielkopolskiej przy placu Kościelnym niedaleko Rynku wznosi się wyjątkowa świątynia królewska czyli gotycka kolegiata z I połowy XV wieku.Kolegiata w Środzie Wielkopolskiej to budnek z czerwonej cegły, z wysoką wieżą. Fundatorem kościoła jest król Polski - Władysław Jagiełło, dlatego kościół ten zwykle nazywany jest świątynią królewską.

Sroda wlkp Kolegiata
Sroda wlkp Kolegiata

Kolegiata została przebudowana w XVI wieku, kiedy dobudowano nawy boczne oraz podwyższono wieżę.Kościół NMP - Kolegiata
Pl. Kościelny, Środa Wielkopolska

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°13'48N, 17°16'34E
31 marzec 2014
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację