Kolegiata w Jaśle, Danusia

Kolegiata w Jaśle

(3.8 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kolegiata Wniebowzięcia NMP w Jaśle prawdopodobnie pierwotnie istniała jako drewniany kościół, o czym świadczą wzmianki na ten temat z 1325 roku. Według kroniki Jana Długosza kościół murowany w tym miejscu postawiono w roku 1446. To jest na ul. Farnej koło Rynku.

W 1944 roku kościół został podpalony przez niemiecki oddział Kindermanna, mający za zadanie zniszczenie miasta. Odbudowano go dopiero parę lat po wojnie. Fara jest najstarszym, bardzo cennym zabytkiem w Jaśle. Tym bardziej cennym, że ostała się w mieście w 97% zniszczonym przez Niemów w czasie II wojny światowej.Kolegiata Wniebowzięcia NMP
ul. Farna, Jasło

Jasło noclegi

Jasło to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jasło
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły fary
49°44'50N, 21°28'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
Ciekawy obiekt
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 5 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 600 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022