Kolegiata w Jaśle, Danusia

Kolegiata w Jaśle

(3.8 głosów: 11)

Kolegiata Wniebowzięcia NMP w Jaśle prawdopodobnie pierwotnie istniała jako drewniany kościół, o czym świadczą wzmianki na ten temat z 1325 roku. Według kroniki Jana Długosza kościół murowany w tym miejscu postawiono w roku 1446. To jest na ul. Farnej koło Rynku.W 1944 roku kościół został podpalony przez niemiecki oddział Kindermanna, mający za zadanie zniszczenie miasta. Odbudowano go dopiero parę lat po wojnie. Fara jest najstarszym, bardzo cennym zabytkiem w Jaśle. Tym bardziej cennym, że ostała się w mieście w 97% zniszczonym przez Niemów w czasie II wojny światowej.

Kolegiata Wniebowzięcia NMP
ul. Farna, JasłoJasło noclegi

Jasło to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jasło
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły fary
49°44'50N, 21°28'34E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
Ciekawy obiekt
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021