Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kobylarzowy Żleb, Maciej A

Kobylarzowy Żleb w Tatrach

(5 głosów: 4)

Kobylarzowy Żleb w Tatrach znajduje się na wysokości od około 1420-1800 m n.p.m. Opada w zachodnim kierunku z Czerwonego Grzbietu do Doliny Miętusiej. Od południowej strony jego bardzo strome zbocza tworzą poszarpane turnie Litworowego Grzbietu zakończone Ratuszem Litworowym, od północy Kobylarzowa Turnia. To głęboki wąwóz o stromych ścianach, wyciętych w przeszłości w skałach wapiennych przez język lodowca.Przejście żlebu może sprawić problem - jest stromo, jest rumowisko, są drobne kamienie uciekające spod nóg, a przed wejściem na czerwony grzbiet czeka nas 12-metrowa ścianka z łańcuchami. Im bliżej granicy czerwonego grzbietu jesteśmy, tym więcej przestrzeni i pięknych widoków, ale osoba z lękiem przestrzennym może mieć tutaj problem. Stąd już łagodnym zboczem udajemy się na szczyt Małołączniaka.

Kobylarzowy Żleb, Maciej A
Kobylarzowy Żleb, Maciej A

Do Kobylarzowego Żlebu prowadzi właściwie jedna droga od strony Przysłupa Miętusiego, na który można dostać się kilkoma szlakami z poziomu czarnego szlaku Drogi pod Reglami można wejść na żółto-niebieski lub czerwony szlak, można też dojść z Doliny Kościeliskiej szlakiem czarnym.Licząc od szlaku żółto-niebieskiego mamy do pokonania 6,5 km w 4 godziny i 1226 m przewyższenia w górę (parametry dla trasy w jedną stronę).

Kobylarzowy Żleb w Tatrach, Magdalena
Kobylarzowy Żleb w Tatrach, Magdalena

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Doliny i wąwozy
Normalna
wąwozy
49°14'43N, 19°54'19E
14 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację