Kobylarzowy Żleb, Maciej A

Kobylarzowy Żleb w Tatrach

(5 głosów: 4)

Kobylarzowy Żleb w Tatrach znajduje się na wysokości od około 1420-1800 m n.p.m. Opada w zachodnim kierunku z Czerwonego Grzbietu do Doliny Miętusiej. Od południowej strony jego bardzo strome zbocza tworzą poszarpane turnie Litworowego Grzbietu zakończone Ratuszem Litworowym, od północy Kobylarzowa Turnia. To głęboki wąwóz o stromych ścianach, wyciętych w przeszłości w skałach wapiennych przez język lodowca.Przejście żlebu może sprawić problem - jest stromo, jest rumowisko, są drobne kamienie uciekające spod nóg, a przed wejściem na czerwony grzbiet czeka nas 12-metrowa ścianka z łańcuchami. Im bliżej granicy czerwonego grzbietu jesteśmy, tym więcej przestrzeni i pięknych widoków, ale osoba z lękiem przestrzennym może mieć tutaj problem. Stąd już łagodnym zboczem udajemy się na szczyt Małołączniaka.

Kobylarzowy Żleb, Maciej A
Kobylarzowy Żleb, Maciej A

Do Kobylarzowego Żlebu prowadzi właściwie jedna droga od strony Przysłupa Miętusiego, na który można dostać się kilkoma szlakami z poziomu czarnego szlaku Drogi pod Reglami można wejść na żółto-niebieski lub czerwony szlak, można też dojść z Doliny Kościeliskiej szlakiem czarnym.Licząc od szlaku żółto-niebieskiego mamy do pokonania 6,5 km w 4 godziny i 1226 m przewyższenia w górę (parametry dla trasy w jedną stronę).

Kobylarzowy Żleb, Maciej A
Kobylarzowy Żleb, Maciej A
Kobylarzowy Żleb w Tatrach, Magdalena

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Doliny i wąwozy
Normalna
wąwozy
49°14'43N, 19°54'19E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021