, Danusia

Klawiatura gwiazd w Słupsku

(4.8 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pomnik "Klawiatura Gwiazd" znajduje się na Skwerze im. Jerzego Waldorffa w Słupsku. To bardzo ciekawy w swej formie pomnik, złożony z 18 białych i 13 czarnych klawiszy, wykonanych z granitu.

Wśród nich jest 7 białych klawiszy wciśniętych przez tych, którzy już odeszli na zawsze. Są na nich zapisane następujące nazwiska znakomitych pianistów: Witold Małcużyński, Halina Czerny-Stefańska, Klara Lenger-Danecka, Władysław Kędra, Tadeusz Żmudziński, Ryszard Baksta, Mikosz Magin.

Klawiatura gwiazd w Słupsku, Danusia
Klawiatura gwiazd w Słupsku, Danusia


Pomnik klawiatura gwiazd został odsłonięty 9 września 2006 roku podczas otwarcia 40 Festiwalu Pianistyki Polskiej, co roku organizowanego w Słupsku.

Park im. Jerzego Waldorffa
ul. Jana Pawła II, ul. Władysława Jagiełły, SłupskSłupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022