Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Klawiatura gwiazd w Słupsku, Danusia

Klawiatura gwiazd w Słupsku

(4.7 głosów: 7)
Oceń i napisz opinię

Pomnik "Klawiatura Gwiazd" znajduje się na Skwerze im. Jerzego Waldorffa w Słupsku. To bardzo ciekawy w swej formie pomnik, złożony z 18 białych i 13 czarnych klawiszy, wykonanych z granitu.Wśród nich jest 7 białych klawiszy wciśniętych przez tych, którzy już odeszli na zawsze. Są na nich zapisane następujące nazwiska znakomitych pianistów: Witold Małcużyński, Halina Czerny-Stefańska, Klara Lenger-Danecka, Władysław Kędra, Tadeusz Żmudziński, Ryszard Baksta, Mikosz Magin.

Pomnik klawiatura gwiazd został odsłonięty 9 września 2006 roku podczas otwarcia 40 Festiwalu Pianistyki Polskiej, co roku organizowanego w Słupsku.Park im. Jerzego Waldorffa
ul. Jana Pawła II, ul. Władysława Jagiełły, Słupsk

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Inne budowle
Normalna
pomniki
54°27'48N, 17°1'56E
14 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację