Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik "Klawiatura Gwiazd" znajduje się na Skwerze im. Jerzego Waldorffa w Słupsku. To bardzo ciekawy w swej formie pomnik, złożony z 18 białych i 13 czarnych klawiszy, wykonanych z granitu.Wśród nich jest 7 białych klawiszy wciśniętych przez tych, którzy już odeszli na zawsze. Są na nich zapisane następujące nazwiska znakomitych pianistów: Witold Małcużyński, Halina Czerny-Stefańska, Klara Lenger-Danecka, Władysław Kędra, Tadeusz Żmudziński, Ryszard Baksta, Mikosz Magin.

Klawiatura gwiazd w Słupsku
Klawiatura gwiazd w Słupsku

Pomnik klawiatura gwiazd został odsłonięty 9 września 2006 roku podczas otwarcia 40 Festiwalu Pianistyki Polskiej, co roku organizowanego w Słupsku.

Park im. Jerzego Waldorffa
ul. Jana Pawła II, ul. Władysława Jagiełły, SłupskSłupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020