Klasztor w Sejnach, Danusia

Klasztor w Sejnach

(5 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf

Klasztor podominikański w Sejnach powstał w XVI wieku. Budowla ma charakter renesansowy, choć początkowo miała służyć celom obronnym. Podczas potopu szwedzkiego klasztor został spalony.Po remoncie w XVII wieku wykorzystywano go jako miejsce nauki kleryków. Mieściło się tu Seminarium Duchowne, potem Gimnazjum Biskupie. Po II wojnie światowej mieściła się tu biblioteka miejska, szkoła zawodowa i dom kultury.

Obecnie w klasztorze w Sejnach funkcjonuje Muzeum Diecezji Sejneńskiej i Muzeum Etnograficzne. Wciąż trwają prace nad przywróceniem obiektowi dawnego wyglądu. Przy klasztorze wznosi się okazała barokowa Bazylika Nawiedzenia NMP stanowiąca sanktuarium MB Sejneńskiej.Klasztor podominikański
pl. Św. Agaty, Sejny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–16:00
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 09:00–16:00
  • sobota: 09:00–15:00
  • niedziela: 09:00–15:00
Booking.com
Rynki, place i deptaki
Normalna
klasztory
54°6'33N, 23°20'43E
10 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację