Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Klasztor i kościół Św. Walentego zbudowano dla Franciszkanów - Reformatów, którzy przybyli do Osiecznej w 1622 roku, by umocnić katolicyzm.Klasztorny kościół Św. Walentego z I połowy XVIII wieku reprezentuje styl późnobarokowy. Rokokowe wnętrza wykonane są z drewna dębowego. Na sklepieniu widoczna jest polichromia, a w ołtarzach 4 obrazy Franciszka Szmuglewicza z 1786 roku.To sanktuarium MB Bolesnej, a tym, co przyciąga tu wielu turystów i pilegrzymów, jest słynący łaskami Obraz Matki Boskiej Bolesnej Osieckiej z Dzieciątkiem.

Obok świątyni stoi barokowy klasztor, w którego furcie znajdują się freski nawiązujące do biografii patrona zakonu - Św. Franciszka.

Kościół Św. Walentego - klasztor Franciszkanów
ul. Ojca Edwarda Frankiewicza, OsiecznaOsieczna noclegi

Osieczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020