Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Klasztor Franciszkanów

Klasztor w Osiecznej

(4.8 głosów: 5)
Oceń i napisz opinię

Klasztor i kościół Św. Walentego zbudowano dla Franciszkanów - Reformatów, którzy przybyli do Osiecznej w 1622 roku, by umocnić katolicyzm.Klasztorny kościół Św. Walentego z I połowy XVIII wieku reprezentuje styl późnobarokowy. Rokokowe wnętrza wykonane są z drewna dębowego. Na sklepieniu widoczna jest polichromia, a w ołtarzach 4 obrazy Franciszka Szmuglewicza z 1786 roku.

To sanktuarium MB Bolesnej, a tym, co przyciąga tu wielu turystów i pilegrzymów, jest słynący łaskami Obraz Matki Boskiej Bolesnej Osieckiej z Dzieciątkiem.Obok świątyni stoi barokowy klasztor, w którego furcie znajdują się freski nawiązujące do biografii patrona zakonu - Św. Franciszka.

Kościół Św. Walentego - klasztor Franciszkanów
ul. Ojca Edwarda Frankiewicza, OsiecznaOsieczna noclegi

Osieczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Osieczna
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria klasztory
51°54'20N, 16°40'45E
21 październik 2014
04 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację