, mokunka

Klasztor w Kielcach

(4.2 głosów: 23)

Klasztor na Karczówce w Kielcach jest piękny i zabytkowy. Składa się z kilku połączonych ze sobą budynków. Klasztor zbudowano w XVII wieku, w latach 1624-31. Pierwotnie przebywali w nim bernardyni.Zespół klasztorny z kościołem Św. Karola Boromeusza na Karczówce został wybudowany w stylu renesansowo-barokowym. Na początku XVIII wieku klasztor został przebudowany, powstało wówczas ogrodzenie - mur z basztami i znajdującą się pośrodku bramą, zamykaną na ciężkie masywne wrota. Klasztor wieńczą barokowe wieże i sygnaturki pokryte blachą miedzianą. 

, mokunka
, mokunka

Klasztor dostępny jest dla turystów, na korytarzu przy wejściu znajduje się piękny obraz przedstawiający złupienie klasztoru przez wojska szwedzkie w 1655 roku.W połowie XX wieku klasztor przejęli pallotyni. Obecnie klasztor w Kielcach remontowany, z jego tarasów roztacza się piękny widok Kielce.

, mokunka
, mokunka

Kościół Św. Karola Boromeusza
ul. Karczówkowska, Kielce
tel. 41/345-05-38
www.karczowka.com/, mokunka
, mokunka
, mokunka

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kielce
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
50°52'5N, 20°35'22E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021