Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
, mokunka

Klasztor w Kielcach

(4.2 głosów: 22)

Klasztor na Karczówce w Kielcach jest piękny i zabytkowy. Składa się z kilku połączonych ze sobą budynków. Klasztor zbudowano w XVII wieku, w latach 1624-31. Pierwotnie przebywali w nim bernardyni.Zespół klasztorny z kościołem Św. Karola Boromeusza na Karczówce został wybudowany w stylu renesansowo-barokowym. Na początku XVIII wieku klasztor został przebudowany, powstało wówczas ogrodzenie - mur z basztami i znajdującą się pośrodku bramą, zamykaną na ciężkie masywne wrota. Klasztor wieńczą barokowe wieże i sygnaturki pokryte blachą miedzianą. 

, mokunka
, mokunka

Klasztor dostępny jest dla turystów, na korytarzu przy wejściu znajduje się piękny obraz przedstawiający złupienie klasztoru przez wojska szwedzkie w 1655 roku.W połowie XX wieku klasztor przejęli pallotyni. Obecnie klasztor w Kielcach remontowany, z jego tarasów roztacza się piękny widok Kielce.

, mokunka
, mokunka
, mokunka

Kościół Św. Karola Boromeusza
ul. Karczówkowska, Kielce
tel. 41/345-05-38
www.karczowka.com/Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kielce
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
50°52'5N, 20°35'22E
16 grudzień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację