Klasztor na Karczówce w Kielcach jest piękny i zabytkowy. Składa się z kilku połączonych ze sobą budynków. Klasztor zbudowano w XVII wieku, w latach 1624-31. Pierwotnie przebywali w nim bernardyni.Zespół klasztorny z kościołem Św. Karola Boromeusza na Karczówce został wybudowany w stylu renesansowo-barokowym. Na początku XVIII wieku klasztor został przebudowany, powstało wówczas ogrodzenie - mur z basztami i znajdującą się pośrodku bramą, zamykaną na ciężkie masywne wrota. Klasztor wieńczą barokowe wieże i sygnaturki pokryte blachą miedzianą. 

Klasztor dostępny jest dla turystów, na korytarzu przy wejściu znajduje się piękny obraz przedstawiający złupienie klasztoru przez wojska szwedzkie w 1655 roku.

W połowie XX wieku klasztor przejęli pallotyni. Obecnie klasztor w Kielcach remontowany, z jego tarasów roztacza się piękny widok Kielce.Kościół Św. Karola Boromeusza
ul. Karczówkowska, Kielce
tel. 41/345-05-38
www.karczowka.com/

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021