, mokunka

Klasztor w Kielcach

(4.2 głosów: 23)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Klasztor na Karczówce w Kielcach jest piękny i zabytkowy. Składa się z kilku połączonych ze sobą budynków. Klasztor zbudowano w XVII wieku, w latach 1624-31. Pierwotnie przebywali w nim bernardyni.

Zespół klasztorny z kościołem Św. Karola Boromeusza na Karczówce został wybudowany w stylu renesansowo-barokowym. Na początku XVIII wieku klasztor został przebudowany, powstało wówczas ogrodzenie - mur z basztami i znajdującą się pośrodku bramą, zamykaną na ciężkie masywne wrota. Klasztor wieńczą barokowe wieże i sygnaturki pokryte blachą miedzianą. 

, mokunka
, mokunka


Klasztor dostępny jest dla turystów, na korytarzu przy wejściu znajduje się piękny obraz przedstawiający złupienie klasztoru przez wojska szwedzkie w 1655 roku.

W połowie XX wieku klasztor przejęli pallotyni. Obecnie klasztor w Kielcach remontowany, z jego tarasów roztacza się piękny widok Kielce.

, mokunka
, mokunka


Kościół Św. Karola Boromeusza
ul. Karczówkowska, Kielce
tel. 41/345-05-38
www.karczowka.com/

Klasztor w Kielcach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kielc wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Kielce
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
50°52'5N, 20°35'22E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022