Klasztor Paulinów w Wielgomłynach, 4elza

Klasztor Paulinów w Wielgomłynach

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zespół klasztorny oo. Paulinów w Wielgomłynach leżących niedaleko Radomska, powstał w okresie 1465-66, z inicjatywy rodziny Koniecpolskich herbu Pobóg. Drewniany wówczas klasztor ufundował Jakub Koniecpolski - kanonik gnieźnieński krakowski.

Następnie w XVII wieku zakon Paulinów wybudował w tym miejscu murowany klasztor, który istnieje do dzisiaj. W zabytkowym kościele klasztornym pw. Św. Stanisława wierni modlą się do swojej „Matki z chusteczką” przez cały rok, a zwłaszcza w okresie od maja do września, podczas procesji maryjnych.Ciekawostką jest, że w przyklasztornym ogrodzie rośnie kilkusetletni dąb szypułkowy, który ma 28 m wysokości, a jego obwód sięga 670 cm.

Klasztor Paulinów - kościół Św. Stanisława
ul. Krzętowska, Wielgomłyny

 

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022