Klasztor Paulinów w Wielgomłynach, 4elza

Klasztor Paulinów w Wielgomłynach

(4.5 głosów: 2)

Zespół klasztorny oo. Paulinów w Wielgomłynach leżących niedaleko Radomska, powstał w okresie 1465-66, z inicjatywy rodziny Koniecpolskich herbu Pobóg. Drewniany wówczas klasztor ufundował Jakub Koniecpolski - kanonik gnieźnieński krakowski.Następnie w XVII wieku zakon Paulinów wybudował w tym miejscu murowany klasztor, który istnieje do dzisiaj. W zabytkowym kościele klasztornym pw. Św. Stanisława wierni modlą się do swojej „Matki z chusteczką” przez cały rok, a zwłaszcza w okresie od maja do września, podczas procesji maryjnych.

Ciekawostką jest, że w przyklasztornym ogrodzie rośnie kilkusetletni dąb szypułkowy, który ma 28 m wysokości, a jego obwód sięga 670 cm.Klasztor Paulinów - kościół Św. Stanisława
ul. Krzętowska, Wielgomłyny

 Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
klasztory
51°0'47N, 19°45'45E
03 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację