Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Klasztor karmelitów w Głębowicach

Klasztor karmelitów w Głębowicach
51°26'54" N, 16°44'13" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Alzacki pułkownik w armii cesarskiej - Johann Adam von Garnier w 1676 roku ufundował w Głębowicach klasztor karmelitów i kościół Św. Eliasza. Fundator osiadł przed śmiercią w Głębowicach i wstąpił do zakonu.Klasztor funkcjonował we wsi do 1810 roku. Obecnie kompleks jest odbudowywany po bardzo dotkliwych zniszczeniach. Opiekuje się nim parafia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Kościół pełni rolę kościoła parafialnego, a w części klasztornej budowany jest hotel.Kościół Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Zespół poklasztorny
Głębowice 46, Wińsko
tel. 71/ 389-04-71, 666-516-956
parafia.glebowice@wp.pl
kontakt@garnierowka.pl
http://garnierowka.pl

Głębowice noclegi

Głębowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020