Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Siostry kapucynki przybyły do Przasnysza w 1873 roku. Wcześniej rezydował tu żeński zakon bernerdynek. Kapucynki przejęły po bernerdynkach klasztor oraz kościół Św. Józefa i Św. Klary.Podczas II wojny światowej w klasztorze było więzienie i spichlerze, a siostry kapucynki przebywały w obozie koncentracyjnym w Działdowie. Zdewastowane pomieszczenia klasztorne odbudowano dopiero w latach 90-tych XX wieku. Obecnie klasztor nadal należy do kapucynek.

Klasztor Kapucynek
Kościół Św. Józefa i Św. Klary
ul. Piłsudskiego 48, Przasnysz

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020