Klasztor Kapucynek w Przasnyszu, Danusia

Klasztor Kapucynek w Przasnyszu

(5 głosów: 3)

Siostry kapucynki przybyły do Przasnysza w 1873 roku. Wcześniej rezydował tu żeński zakon bernerdynek. Kapucynki przejęły po bernerdynkach klasztor oraz kościół Św. Józefa i Św. Klary.Podczas II wojny światowej w klasztorze było więzienie i spichlerze, a siostry kapucynki przebywały w obozie koncentracyjnym w Działdowie. Zdewastowane pomieszczenia klasztorne odbudowano dopiero w latach 90-tych XX wieku. Obecnie klasztor nadal należy do kapucynek.

Klasztor Kapucynek
Kościół Św. Józefa i Św. Klary
ul. Piłsudskiego 48, PrzasnyszBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
klasztory
53°1'11N, 20°52'22E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021