Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Klasztor Kapucynek w Przasnyszu, Danusia

Klasztor Kapucynek w Przasnyszu

(5 głosów: 3)

Siostry kapucynki przybyły do Przasnysza w 1873 roku. Wcześniej rezydował tu żeński zakon bernerdynek. Kapucynki przejęły po bernerdynkach klasztor oraz kościół Św. Józefa i Św. Klary.Podczas II wojny światowej w klasztorze było więzienie i spichlerze, a siostry kapucynki przebywały w obozie koncentracyjnym w Działdowie. Zdewastowane pomieszczenia klasztorne odbudowano dopiero w latach 90-tych XX wieku. Obecnie klasztor nadal należy do kapucynek.

Klasztor Kapucynek
Kościół Św. Józefa i Św. Klary
ul. Piłsudskiego 48, PrzasnyszBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
klasztory
53°1'11N, 20°52'22E
11 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację