Kościół Św. Piotra i Pawła oraz klasztor Bożogrobców

Klasztor Bożogrobców w Nysie

(4.3 głosów: 7)

Bożogrobcy zostali sprowadzeni do Nysy w 1239 roku przez biskupa Tomasza I. Początkowo osiedli oni w szpitalu Najświętszej Panny Marii na Starym Mieście. W 1622 roku biskup Karol arcyksiążę Habsburg przekazał im teren przy ul. Brackiej.Kościół Św. Piotra i Pawła

W latach 1708-13 zakonnicy wznieśli budynek klasztorny, a w 1720 roku rozpoczęli budowę monumentalnego kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła.

W roku 1810 nastapiła kasata zakonu. W latach 1848-71 w pomieszczeniach klasztoru mieścił się szpital, który prowadziły siostry boromeuszki. Na przełomie XIX i XX klasztor wzbogacił się o skrzydło północne.W czasie wojny wiele cennych zabytków w Nysie uległo zniszczeniu, ale szczęśliwie kościół i klasztor Bożogrobców przetrwaly ten okres bez większych szkód. Od 1949 roku w klasztorze mieściło się Wyższe Seminarium Duchowne Śląska Opolskiego, które w 1997 roku przeniesiono do Opola. Obecnie dawny klasztor Bożogrobców to siedziba Diecezjalnego Domu Formacyjnego.

Kościół Św. Piotra i Pawła
Klasztor Bożogrobców
ul. Bracka 18, NysaNysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
50°28'20N, 17°19'52E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021