Bożogrobcy zostali sprowadzeni do Nysy w 1239 roku przez biskupa Tomasza I. Początkowo osiedli oni w szpitalu Najświętszej Panny Marii na Starym Mieście. W 1622 roku biskup Karol arcyksiążę Habsburg przekazał im teren przy ul. Brackiej.Kościół Św. Piotra i Pawła

W latach 1708-13 zakonnicy wznieśli budynek klasztorny, a w 1720 roku rozpoczęli budowę monumentalnego kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła.

W roku 1810 nastapiła kasata zakonu. W latach 1848-71 w pomieszczeniach klasztoru mieścił się szpital, który prowadziły siostry boromeuszki. Na przełomie XIX i XX klasztor wzbogacił się o skrzydło północne.

W czasie wojny wiele cennych zabytków w Nysie uległo zniszczeniu, ale szczęśliwie kościół i klasztor Bożogrobców przetrwaly ten okres bez większych szkód. Od 1949 roku w klasztorze mieściło się Wyższe Seminarium Duchowne Śląska Opolskiego, które w 1997 roku przeniesiono do Opola. Obecnie dawny klasztor Bożogrobców to siedziba Diecezjalnego Domu Formacyjnego.Kościół Św. Piotra i Pawła
Klasztor Bożogrobców
ul. Bracka 18, Nysa

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Ewelina Wędrowiec 210 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021