Kościół Św. Piotra i Pawła oraz klasztor Bożogrobców

Klasztor Bożogrobców w Nysie

(4.3 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bożogrobcy zostali sprowadzeni do Nysy w 1239 roku przez biskupa Tomasza I. Początkowo osiedli oni w szpitalu Najświętszej Panny Marii na Starym Mieście. W 1622 roku biskup Karol arcyksiążę Habsburg przekazał im teren przy ul. Brackiej.

Kościół Św. Piotra i Pawła

W latach 1708-13 zakonnicy wznieśli budynek klasztorny, a w 1720 roku rozpoczęli budowę monumentalnego kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła.W roku 1810 nastapiła kasata zakonu. W latach 1848-71 w pomieszczeniach klasztoru mieścił się szpital, który prowadziły siostry boromeuszki. Na przełomie XIX i XX klasztor wzbogacił się o skrzydło północne.

W czasie wojny wiele cennych zabytków w Nysie uległo zniszczeniu, ale szczęśliwie kościół i klasztor Bożogrobców przetrwaly ten okres bez większych szkód. Od 1949 roku w klasztorze mieściło się Wyższe Seminarium Duchowne Śląska Opolskiego, które w 1997 roku przeniesiono do Opola. Obecnie dawny klasztor Bożogrobców to siedziba Diecezjalnego Domu Formacyjnego.

Kościół Św. Piotra i Pawła
Klasztor Bożogrobców
ul. Bracka 18, Nysa

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Nysa
Normalna
kościoły klasztory
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022