Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół Św. Piotra i Pawła oraz klasztor Bożogrobców

Klasztor Bożogrobców w Nysie

(4.3 głosów: 7)

Bożogrobcy zostali sprowadzeni do Nysy w 1239 roku przez biskupa Tomasza I. Początkowo osiedli oni w szpitalu Najświętszej Panny Marii na Starym Mieście. W 1622 roku biskup Karol arcyksiążę Habsburg przekazał im teren przy ul. Brackiej.Kościół Św. Piotra i Pawła

W latach 1708-13 zakonnicy wznieśli budynek klasztorny, a w 1720 roku rozpoczęli budowę monumentalnego kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła.

W roku 1810 nastapiła kasata zakonu. W latach 1848-71 w pomieszczeniach klasztoru mieścił się szpital, który prowadziły siostry boromeuszki. Na przełomie XIX i XX klasztor wzbogacił się o skrzydło północne.W czasie wojny wiele cennych zabytków w Nysie uległo zniszczeniu, ale szczęśliwie kościół i klasztor Bożogrobców przetrwaly ten okres bez większych szkód. Od 1949 roku w klasztorze mieściło się Wyższe Seminarium Duchowne Śląska Opolskiego, które w 1997 roku przeniesiono do Opola. Obecnie dawny klasztor Bożogrobców to siedziba Diecezjalnego Domu Formacyjnego.

Kościół Św. Piotra i Pawła
Klasztor Bożogrobców
ul. Bracka 18, NysaNysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
50°28'20N, 17°19'52E
13 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację