49°28'15" N, 22°20'0" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W Lesku na wzniesieniu  przy zbiegu ulic Moniuszki i Słowackiego mieści się jeden z najstarszych w Europie zachowanych żydowskich kirkutów. Najstarsza istniejąca do dziś macewa pochodzi z 1548 roku!Ogółem dotychczas zinwentaryzowano tu ponad 2 tys. nagrobków. Na wielu z nich widać położone kamyki. To bardzo stary zwyczaj z czasów, gdy zabezpieczano miejsca pochówku kamieniami przed dzikimi zwierzętami. To znak szacunku dla zmarłego.Na cmentarzu żydowskim w Lesku w 1995 roku postawiono obelisk upamiętniający galicyjskich Żydów zgładzonych w 1942 roku w obozie w Bełżcu.

Kirkut
ul. Moniuszki/ul. Słowackiego, Lesko

Lesko noclegi

Lesko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z gory dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1116756 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
perlator Wędrowiec 134 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-02-02 na

Trzeba jeszcze wiele pracy, aby stał się efektowny

Avatar użytkownika
piotr Wędrowiec 157 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-02-16 na

Ale zapłacić trzeba

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020