Kirkut w Krasiczynie

Kirkut w Krasiczynie

(4.4 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kirkut w Krasiczynie malowniczo położony jest na zboczu góry ponad miasteczkiem. Pochodzi on z II połowy XIX wieku i liczy kilkanaście nagrobków. Podczas II wojny światowej został zniszczony przez Niemców i w takim stanie, systematycznie zarastając, pozostawał do roku 2000.

Obecnie krasiczyński kirkut jest sławny dzięki tutejszemu proboszczowi - ks. Stanisławowi Bartmińskiemu, który około 2000 roku przystąpił do uporządkowania tego zabytkowego cmentarza. Postawiono poobalane macewy hebrajskie, wykarczowano haszcze, zasadzono nowe drzewa i odsłonięto wał otaczający cmentarz.Dodatkowo Nekropolię otoczono drewnianym płotem. Na terenie cmentarza postawiono obelisk poświęcony pamięci krasiczyńskich Żydów kryjący napis: "Pamięci starszych braci we wierze".

Cmentarz żydowski
ul. Leśna, Krasiczyn

Krasiczyn noclegi

Krasiczyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Krasiczyn
Normalna
cmentarze kirkuty cmentarze żydowskie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
Ciekawe miejsce
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023