Karwieńska plaża, Marcin_Henioo

Karwia

(4.2 głosów: 92)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Karwia to miejscowość letniskowa leżąca nad Bałtykiem, w województwie pomorskim, na północnym krańcu Polski, niedaleko Władysławowa i Krokowej. Karwia pojawia się w zapisach po raz pierwszy w roku 1274. W połowie XIX wieku żyło tu 200 osób, a wśród nazwisk mieszkańców często pojawiały się takie jak Szmundt, Volkmann czy Witbrodt, co świadczy, że do Karwi przybyło niegdyś sporo osadników pochodzenia holenderskiego, których dziełem jest tama chroniąca przed zalewem wód morskich w czasie sztormu.

Karwieńska plaża przed burzą, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża przed burzą, Marcin_Henioo

Atrakcje w Karwi

Karwia to urocza, dawna osada rybacka, która z czasem przybrała charakter wczasowiska. Słynie z szerokiej, piaszczystej plaży. Mimo, iż miejscowość jest niewielka charakteryzuje ją długi, prawie 3 km dostęp do morza. Turystów przyciągają szerokie, białe wstęgi plaż nad czystym Bałtykiem, do których przylegają, przedzielone niebieskawymi wydmami, malownicze lasy sosnowe. Będąc w Karwi koniecznie zajrzyj do niezwykle barwnej Motylarni!Motylarnia w Karwi, autor FotoChudy
Motylarnia w Karwi, autor FotoChudy
Motylarnia w Karwi, autor FotoChudy
Motylarnia w Karwi, autor FotoChudy

Warto również zwrócić uwagę na pozostałości minionego wieku, zachowało się tu kilka domów o konstrukcji szkieletowej z XIX wieku, wybudowany przez Holendrów w 1900 roku wał przeciwpowodziowy oraz powojenny kościół, do którego na początku lat 80. XX wieku dobudowano drewnianą wieżę.

Karwieńska plaża, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża, Marcin_Henioo

Noclegi w Karwi

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Karwia - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Karwi

Turyści najczęściej odwiedzają: Motylarnia w Karwi, a potem Plaża w Karwieńskich Błotach i Plaża w Karwi.

Motylarnia w Karwi, autor FotoChudy
Strumień wpływający do morza, Marcin_Henioo
Wędkarze morscy, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża, Marcin_Henioo
Strumień wpływający do morza, Marcin_Henioo
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

wienie

niestety oprócz tego co nam zaoferuje nasz ośrodek wypoczynkowy nie możemy liczyć na wiele bo to mała ale rozwijająca się miejscowość, drogi dziurawe jak na wsi a znich po deszczu pryska nam po nogach gry jadą auta, wstyd trochę

Marcin_Henioo

Przepiękne plaże, spokój, cisza, mało turystów (weekendy czerwcowe).

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022