Strumień wpływający do morza, Marcin_Henioo

Opis Karwi

Karwia to miejscowość letniskowa leżąca nad Bałtykiem, w województwie pomorskim, na północnym krańcu Polski, niedaleko Władysławowa i Krokowej.Karwia pojawia się w zapisach po raz pierwszy w roku 1274. W połowie XIX wieku żyło tu 200 osób, a wśród nazwisk mieszkańców często pojawiały się takie jak Szmundt, Volkmann czy Witbrodt, co świadczy, że do Karwi przybyło niegdyś sporo osadników pochodzenia holenderskiego, których dziełem jest tama chroniąca przed zalewem wód morskich w czasie sztormu.

Strumień wpływający do morza

Atrakcje w Karwi

Karwia to urocza, dawna osada rybacka, która z czasem przybrała charakter wczasowiska. Słynie z szerokiej, piaszczystej plaży. Mimo, iż miejscowość jest niewielka charakteryzuje ją długi, prawie 3 km dostęp do morza. Turystów przyciągają szerokie, białe wstęgi plaż nad czystym Bałtykiem, do których przylegają, przedzielone niebieskawymi wydmami, malownicze lasy sosnowe.

Warto również zwrócić uwagę na pozostałości minionego wieku, zachowało się tu kilka domów o konstrukcji szkieletowej z XIX wieku, wybudowany przez Holendrów w 1900 roku wał przeciwpowodziowy oraz powojenny kościół, do którego na początku lat 80-tych XX wieku dobudowano drewnianą wieżę.

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

54°49'50" N, 18°12'35" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-02 02:00

Noclegi w okolicy

Karwia atrakcje

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-14 na

niestety oprócz tego co nam zaoferuje nasz ośrodek wypoczynkowy nie możemy liczyć na wiele bo to mała ale rozwijająca się miejscowość, drogi dziurawe jak na wsi a znich po deszczu pryska nam po nogach gry jadą auta, wstyd trochę

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-05-09 na

Przepiękne plaże, spokój, cisza, mało turystów (weekendy czerwcowe).

array(0) { }