54°49'50" N, 18°12'35" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-02 02:00

Opis Karwi

Karwia to miejscowość letniskowa leżąca nad Bałtykiem, w województwie pomorskim, na północnym krańcu Polski, niedaleko Władysławowa i Krokowej.Karwia pojawia się w zapisach po raz pierwszy w roku 1274. W połowie XIX wieku żyło tu 200 osób, a wśród nazwisk mieszkańców często pojawiały się takie jak Szmundt, Volkmann czy Witbrodt, co świadczy, że do Karwi przybyło niegdyś sporo osadników pochodzenia holenderskiego, których dziełem jest tama chroniąca przed zalewem wód morskich w czasie sztormu.

Karwieńska plaża
Karwieńska plaża

Atrakcje w Karwi

Karwia to urocza, dawna osada rybacka, która z czasem przybrała charakter wczasowiska. Słynie z szerokiej, piaszczystej plaży. Mimo, iż miejscowość jest niewielka charakteryzuje ją długi, prawie 3 km dostęp do morza. Turystów przyciągają szerokie, białe wstęgi plaż nad czystym Bałtykiem, do których przylegają, przedzielone niebieskawymi wydmami, malownicze lasy sosnowe.

Warto również zwrócić uwagę na pozostałości minionego wieku, zachowało się tu kilka domów o konstrukcji szkieletowej z XIX wieku, wybudowany przez Holendrów w 1900 roku wał przeciwpowodziowy oraz powojenny kościół, do którego na początku lat 80-tych XX wieku dobudowano drewnianą wieżę.

Wędkarze morscy
Karwieńska plaża
Karwieńska plaża


Karwieńska plaża Strumień wpływający do morza Strumień wpływający do morza Karwieńska plaża Karwieńska plaża tuż po zachodzie słońca

Karwia noclegi

Karwia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Karwi. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Darek Krajtroter 21667 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Empire by Renters
Helski Domek
Haga 2 by Renters

Wasze opinie

Avatar użytkownika
wienie Zapaleniec 980 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-14 na

niestety oprócz tego co nam zaoferuje nasz ośrodek wypoczynkowy nie możemy liczyć na wiele bo to mała ale rozwijająca się miejscowość, drogi dziurawe jak na wsi a znich po deszczu pryska nam po nogach gry jadą auta, wstyd trochę

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-05-09 na

Przepiękne plaże, spokój, cisza, mało turystów (weekendy czerwcowe).

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021