Karwieńska plaża przed burzą, Marcin_Henioo

Karwia

(4.2 głosów: 92)

Karwia to miejscowość letniskowa leżąca nad Bałtykiem, w województwie pomorskim, na północnym krańcu Polski, niedaleko Władysławowa i Krokowej.Karwia pojawia się w zapisach po raz pierwszy w roku 1274. W połowie XIX wieku żyło tu 200 osób, a wśród nazwisk mieszkańców często pojawiały się takie jak Szmundt, Volkmann czy Witbrodt, co świadczy, że do Karwi przybyło niegdyś sporo osadników pochodzenia holenderskiego, których dziełem jest tama chroniąca przed zalewem wód morskich w czasie sztormu.

Wędkarze morscy, Marcin_Henioo
Wędkarze morscy, Marcin_Henioo

Atrakcje w Karwi

Karwia to urocza, dawna osada rybacka, która z czasem przybrała charakter wczasowiska. Słynie z szerokiej, piaszczystej plaży. Mimo, iż miejscowość jest niewielka charakteryzuje ją długi, prawie 3 km dostęp do morza. Turystów przyciągają szerokie, białe wstęgi plaż nad czystym Bałtykiem, do których przylegają, przedzielone niebieskawymi wydmami, malownicze lasy sosnowe.Warto również zwrócić uwagę na pozostałości minionego wieku, zachowało się tu kilka domów o konstrukcji szkieletowej z XIX wieku, wybudowany przez Holendrów w 1900 roku wał przeciwpowodziowy oraz powojenny kościół, do którego na początku lat 80-tych XX wieku dobudowano drewnianą wieżę.

Karwieńska plaża, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża, Marcin_Henioo
Strumień wpływający do morza, Marcin_Henioo
Strumień wpływający do morza, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża, Marcin_Henioo
Karwieńska plaża tuż po zachodzie słońca, Marcin_Henioo

Karwia noclegi

Karwia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Karwi. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°49'50N, 18°12'35E
02 styczeń 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

wienie
14 lipiec 2016 20:10

niestety oprócz tego co nam zaoferuje nasz ośrodek wypoczynkowy nie możemy liczyć na wiele bo to mała ale rozwijająca się miejscowość, drogi dziurawe jak na wsi a znich po deszczu pryska nam po nogach gry jadą auta, wstyd trochę

Marcin_Henioo
09 maj 2014 13:02

Przepiękne plaże, spokój, cisza, mało turystów (weekendy czerwcowe).

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację