Drewniana Karczma Bacówka Wdzor, bo taką nazwę nosi, zbudowana jest z grubociosanych bali. To typowy przykład architektury góralskiej, cudnie komponujący się z otoczeniem. Karczma stoi na Górze Wdżar w Kluszkowcach, w Pieninach, stanowiąc jej ozdobę.Karczma kryta jest gontem. Ma spory drewniany taras, z którego roztaczają się piękne widoki na okolicę oraz Pieniny i Gorce.

Latem na tarasie stają ławy i stoły, gdzie turysta może odpocząć i posmakować dań regionalnych czy chociaż piwka w gorące dni. Karczma swym wyglądem przypomina budowle, które stoją w pobliskim skansenie "Osada Czorsztyn" na połwyspie Jeziora Czorsztyńskiego.

Karczma Wdzor
Góra Wdżar, KluszkowcePieniny noclegi

Pieniny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021