Karczma Wdzor w Kluszkowcach, mokunka

Karczma Wdzor w Kluszkowcach

(3.8 głosów: 10)

Drewniana Karczma Bacówka Wdzor, bo taką nazwę nosi, zbudowana jest z grubociosanych bali. To typowy przykład architektury góralskiej, cudnie komponujący się z otoczeniem. Karczma stoi na Górze Wdżar w Kluszkowcach, w Pieninach, stanowiąc jej ozdobę.Karczma kryta jest gontem. Ma spory drewniany taras, z którego roztaczają się piękne widoki na okolicę oraz Pieniny i Gorce.

Latem na tarasie stają ławy i stoły, gdzie turysta może odpocząć i posmakować dań regionalnych czy chociaż piwka w gorące dni. Karczma swym wyglądem przypomina budowle, które stoją w pobliskim skansenie "Osada Czorsztyn" na połwyspie Jeziora Czorsztyńskiego.Karczma Wdzor
Góra Wdżar, Kluszkowce

Pieniny noclegi

Pieniny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pieniny
Karczmy i restauracje
Normalna
karczmy
49°27'24N, 20°19'8E
06 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację