Karczma u Furtoka w Białym Dunajcu, mokunka

Karczma u Furtoka w Białym Dunajcu

(4.3 głosów: 9)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Regionalna Karczma u Furtoka w Białym Dunajcu zwana jest przez górali swojsko Szałasem Regionalnym. To spora budowla drewniana! Została zbudowana zgodnie z wiekowymi tradycjami na Podhalu. Główne materiały, z których powstała Karczma u Furtoka, to drewno oraz kamień rzeczny.Natomiast wnętrze karczmy to swoiste muzeum, panuje tu atmosfera góralszczyzny. Sporo tu elementów regionalnych, dawnych sprzętów używanych w gospodarstwach na Podhalu. Wszystko jest bardzo interesujące.

Wiele zgromadzonych tu rzeczy mówi nam o ginących już zawodach - kowala, cieśli, fiakra, rymarza itp. Warto dodać, iż wieczorami często przygrywa tu na żywo kapela góralska z Białego Dunajca i okolic.Karczma u Furtoka
ul. Jana Pawła II 291, Biały Dunajec
tel. 18/ 207-38-50

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–23:00
  • wtorek: 11:00–23:00
  • środa: 11:00–23:00
  • czwartek: 11:00–23:00
  • piątek: 11:00–23:00
  • sobota: 11:00–00:00
  • niedziela: 11:00–00:00

Biały Dunajec noclegi

Biały Dunajec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Karczmy i restauracje
Normalna
karczmy
49°22'17N, 20°0'25E
30 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Liliia Tarnovetka
13 lipiec 2021 21:10
Bardzo miła obsługa,pani która obligowała mój stolik była bardzo usmnchienta.Jedzenia pyszne ,wielkie porcji i bardzo ciepłe,a sosik czosnkowy to rewelacje.Serdecznie wszystkim poczekam
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację