Karczma u Furtoka w Białym Dunajcu, mokunka

Karczma u Furtoka w Białym Dunajcu

(4.3 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Regionalna Karczma u Furtoka w Białym Dunajcu zwana jest przez górali swojsko Szałasem Regionalnym. To spora budowla drewniana! Została zbudowana zgodnie z wiekowymi tradycjami na Podhalu. Główne materiały, z których powstała Karczma u Furtoka, to drewno oraz kamień rzeczny.

Natomiast wnętrze karczmy to swoiste muzeum, panuje tu atmosfera góralszczyzny. Sporo tu elementów regionalnych, dawnych sprzętów używanych w gospodarstwach na Podhalu. Wszystko jest bardzo interesujące.



Wiele zgromadzonych tu rzeczy mówi nam o ginących już zawodach - kowala, cieśli, fiakra, rymarza itp. Warto dodać, iż wieczorami często przygrywa tu na żywo kapela góralska z Białego Dunajca i okolic.

Karczma u Furtoka
ul. Jana Pawła II 291, Biały Dunajec
tel. 18/ 207-38-50

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–23:00
  • wtorek: 11:00–23:00
  • środa: 11:00–23:00
  • czwartek: 11:00–23:00
  • piątek: 11:00–23:00
  • sobota: 11:00–00:00
  • niedziela: 11:00–00:00

Biały Dunajec noclegi

Biały Dunajec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Liliia Tarnovetka
Bardzo miła obsługa,pani która obligowała mój stolik była bardzo usmnchienta.Jedzenia pyszne ,wielkie porcji i bardzo ciepłe,a sosik czosnkowy to rewelacje.Serdecznie wszystkim poczekam
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022