Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W Cisnej w Bieszczadach stoi ciekawa, tradycyjna i jedyna w swoim rodzaju Karczma Łemkowyna. To nie tylko karczma lecz praktycznie bieszczadzkie Muzeum. Daje ono możliwość nie tylko zapoznania się z wieloma eksponatami zabytkowymi z XIX i XX wieku,  lecz również z tak charakterystyczną i odmienną kulturą regionalną Łemków i Bojków.Dzięki temu, iż w salach karczmy wystawionych jest naprawdę bardzo wiele eksponatów, łatwiej wyobrażamy sobie trudy życia w niedostępnych i „dzikich” Bieszczadach.Dodatkowo w karczmie spróbować można potraw regionalnych, których receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Wyśmienite dania serwowane są w kamionkowych naczyniach. Wyjątkowe są: żurek łemkowski, maczanka, pierogi łemkowskie, jagnięcina i rzecz jasna dziczyzna.

W Karczmie Łemkowyna w sezonie odbywają się bardzo ciekawe spotkania regionalne z gawędziarzem oraz muzyką.

Karczma Łemkowyna
Cisna 13, CisnaCisna noclegi

Cisna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020