Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Karczma Łemkowyna w Cisnej, mokunka

Karczma Łemkowyna w Cisnej

(3.3 głosów: 35)

W Cisnej w Bieszczadach stoi ciekawa, tradycyjna i jedyna w swoim rodzaju Karczma Łemkowyna. To nie tylko karczma lecz praktycznie bieszczadzkie Muzeum. Daje ono możliwość nie tylko zapoznania się z wieloma eksponatami zabytkowymi z XIX i XX wieku,  lecz również z tak charakterystyczną i odmienną kulturą regionalną Łemków i Bojków.Dzięki temu, iż w salach karczmy wystawionych jest naprawdę bardzo wiele eksponatów, łatwiej wyobrażamy sobie trudy życia w niedostępnych i „dzikich” Bieszczadach.

Dodatkowo w karczmie spróbować można potraw regionalnych, których receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Wyśmienite dania serwowane są w kamionkowych naczyniach. Wyjątkowe są: żurek łemkowski, maczanka, pierogi łemkowskie, jagnięcina i rzecz jasna dziczyzna.W Karczmie Łemkowyna w sezonie odbywają się bardzo ciekawe spotkania regionalne z gawędziarzem oraz muzyką.

Karczma Łemkowyna
Cisna 13, CisnaCisna noclegi

Cisna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Cisna
Karczmy i restauracje
Normalna
karczmy
49°12'46N, 22°19'53E
28 wrzesień 2014
01 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację