Karczma Łemkowyna w Cisnej, mokunka

Karczma Łemkowyna w Cisnej

(3.3 głosów: 35)

W Cisnej w Bieszczadach stoi ciekawa, tradycyjna i jedyna w swoim rodzaju Karczma Łemkowyna. To nie tylko karczma lecz praktycznie bieszczadzkie Muzeum. Daje ono możliwość nie tylko zapoznania się z wieloma eksponatami zabytkowymi z XIX i XX wieku,  lecz również z tak charakterystyczną i odmienną kulturą regionalną Łemków i Bojków.Dzięki temu, iż w salach karczmy wystawionych jest naprawdę bardzo wiele eksponatów, łatwiej wyobrażamy sobie trudy życia w niedostępnych i „dzikich” Bieszczadach.

Dodatkowo w karczmie spróbować można potraw regionalnych, których receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Wyśmienite dania serwowane są w kamionkowych naczyniach. Wyjątkowe są: żurek łemkowski, maczanka, pierogi łemkowskie, jagnięcina i rzecz jasna dziczyzna.W Karczmie Łemkowyna w sezonie odbywają się bardzo ciekawe spotkania regionalne z gawędziarzem oraz muzyką.

Karczma Łemkowyna
Cisna 13, CisnaCisna noclegi

Cisna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Cisna
Karczmy i restauracje
Normalna
karczmy
49°12'46N, 22°19'53E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021