Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Karczma Łemkowska w Krynicy Zdroju, mokunka

Karczma Łemkowska w Krynicy Zdroju

(4.3 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Karczma Łemkowska Kłynec w Krynicy Zdroju znajduje się niedaleko centrum uzdrowiska, a zarazem przy cichej i spokojnej uliczce. Mieści się na parterze Pensjonatu artNikifor. Sam jej wygląd nawiązuje do tradycji budownictwa drewnianego tego regionu, karczma bowiem zbudowana jest ze starych, autentycznych 150-letnich bali. Pochodzą one z rozbiórki łemkowskich domów w okolicy. Już na elewacji budynku widzimy sprzęty używane dawniej na łemkowskiej wsi.Natomiast wystrój wnętrza to już prawdziwa uczta nie tylko dla laika, ale i konesera. Wystawa godna nie tylko izby regionalnej ale wręcz muzeum. Zgromadzono tu naprawdę bardzo wiele sprzętów, rzeźb, ikon związanych z tradycyjną kulturą łemkowską. Do tego drewniane ławy pokryte skórą, a stoły wykonane są z przeciętych na pół ogromnych bali.

Natomiast na budynku artNikifor, który stanowi nadbudowę karczmy, a zarazem jej integralną część, można zobaczyć repliki malunków samego Nikifora. Jest to miejsce wyjątkowe, z klimatem. Jest co zwiedzać, a przy tym degustować smaczne dania regionalne.Karczma Łemkowska Kłynec
ul. Świdzińskiego, Krynica Zdrój

Karczma Łemkowska w Krynicy Zdroju na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Krynicy Zdroju wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krynica Zdrój
Karczmy i restauracje
Normalna
karczmy
49°25'27N, 20°57'53E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

EmiZtg

Byłam, zjadłam, nie koniecznie szybko wrócę. Wystrój trochę kiczowaty, miejsce ikon jest w cerkwi, a nie nad stołami z ziemniakami i kapustą. Warto jednak dodać, że jest to miejsce przyjazne czworonogom. Na wystrój i nienajsmaczniejsze jedzenie można przymknąć oko, jeśli pozwalają wejść z psem do środka.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021