Karczma Łemkowska w Krynicy Zdroju, mokunka

Karczma Łemkowska w Krynicy Zdroju

(4.3 głosów: 4)

Karczma Łemkowska Kłynec w Krynicy Zdroju znajduje się niedaleko centrum uzdrowiska, a zarazem przy cichej i spokojnej uliczce. Mieści się na parterze Pensjonatu artNikifor. Sam jej wygląd nawiązuje do tradycji budownictwa drewnianego tego regionu, karczma bowiem zbudowana jest ze starych, autentycznych 150-letnich bali. Pochodzą one z rozbiórki łemkowskich domów w okolicy. Już na elewacji budynku widzimy sprzęty używane dawniej na łemkowskiej wsi.Natomiast wystrój wnętrza to już prawdziwa uczta nie tylko dla laika, ale i konesera. Wystawa godna nie tylko izby regionalnej ale wręcz muzeum. Zgromadzono tu naprawdę bardzo wiele sprzętów, rzeźb, ikon związanych z tradycyjną kulturą łemkowską. Do tego drewniane ławy pokryte skórą, a stoły wykonane są z przeciętych na pół ogromnych bali.

Natomiast na budynku artNikifor, który stanowi nadbudowę karczmy, a zarazem jej integralną część, można zobaczyć repliki malunków samego Nikifora. Jest to miejsce wyjątkowe, z klimatem. Jest co zwiedzać, a przy tym degustować smaczne dania regionalne.Karczma Łemkowska Kłynec
ul. Świdzińskiego, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krynica Zdrój
Karczmy i restauracje
Normalna
karczmy
49°25'27N, 20°57'53E
15 wrzesień 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

EmiZtg
25 wrzesień 2019 11:04

Byłam, zjadłam, nie koniecznie szybko wrócę. Wystrój trochę kiczowaty, miejsce ikon jest w cerkwi, a nie nad stołami z ziemniakami i kapustą. Warto jednak dodać, że jest to miejsce przyjazne czworonogom. Na wystrój i nienajsmaczniejsze jedzenie można przymknąć oko, jeśli pozwalają wejść z psem do środka.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację