Karczma Łemkowska w Krynicy Zdroju

Karczma Łemkowska w Krynicy Zdroju

Karczma Łemkowska Kłynec w Krynicy Zdroju znajduje się niedaleko centrum uzdrowiska, a zarazem przy cichej i spokojnej uliczce. Mieści się na parterze Pensjonatu artNikifor. Sam jej wygląd nawiązuje do tradycji budownictwa drewnianego tego regionu, karczma bowiem zbudowana jest ze starych, autentycznych 150-letnich bali. Pochodzą one z rozbiórki łemkowskich domów w okolicy. Już na elewacji budynku widzimy sprzęty używane dawniej na łemkowskiej wsi.Natomiast wystrój wnętrza to już prawdziwa uczta nie tylko dla laika, ale i konesera. Wystawa godna nie tylko izby regionalnej ale wręcz muzeum. Zgromadzono tu naprawdę bardzo wiele sprzętów, rzeźb, ikon związanych z tradycyjną kulturą łemkowską. Do tego drewniane ławy pokryte skórą, a stoły wykonane są z przeciętych na pół ogromnych bali.Natomiast na budynku artNikifor, który stanowi nadbudowę karczmy, a zarazem jej integralną część, można zobaczyć repliki malunków samego Nikifora. Jest to miejsce wyjątkowe, z klimatem. Jest co zwiedzać, a przy tym degustować smaczne dania regionalne.

Karczma Łemkowska Kłynec
ul. Świdzińskiego, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121827 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2019-09-25 na

Byłam, zjadłam, nie koniecznie szybko wrócę. Wystrój trochę kiczowaty, miejsce ikon jest w cerkwi, a nie nad stołami z ziemniakami i kapustą. Warto jednak dodać, że jest to miejsce przyjazne czworonogom. Na wystrój i nienajsmaczniejsze jedzenie można przymknąć oko, jeśli pozwalają wejść z psem do środka.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020