Karczma Jurajska w Podzamczu stoi u podnóża zamku Ogrodzieniec i na stałe wrosła już w tutejszy pejzaż. Karczma nawiązuje wystrojem do dawnej oberży, w środku jest kominek z otwartym paleniskiem, drewniane stoły i ławy, a także mini wystawa dawnych sprzętów używanych w gospodarstwach domowych.Zemsta na zamku Ogrodzieniec

Na ścianach Karczmy oglądać można sporo zdjęć z czasów, gdy Andrzej Wajda kręcił właśnie w ogrodzienieckim zamku "Zemstę". Zdjęcia z dedykacjami od znanych aktorów, pozujących na tle zamku i Karczmy Jurajskiej.

Karczma Jurajska w Podzamczu, Ogrodzieniec
Karczma Jurajska w Podzamczu, Ogrodzieniec

W karcie dań w Karczmie zobaczyć można ciekawe nazwy, jak "Udko Postoliny" 🙂

Karczma Jurajska
Plac Jurajski 1, Podzamcze, Ogrodzieniec
tel. 32/67-32-079
www.karczmajurajska.comKarczma Jurajska w Podzamczu, Ogrodzieniec

Podzamcze noclegi

Podzamcze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021