, mokunka

Karczma Galicja w Ciężkowicach

(4 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Karczma Galicja znajduje się w podziemiach Ratusza na Rynku w Ciężkowicach. Stylowa Karczma serwuje pyszne dania kuchni polskiej w przystępnych cenach, ale to nie wszystko!Muzeum w Karczmie Galicja

Karczma Galicja jest bowiem swoistym Muzeum z fajną i ciekawą ekspozycją. Zgromadzone są tu głównie sprzęty używane w XIX i na początku XX wieku. Ciekawy zbiór dawnych maszyn do pisania, patefonów, drewnianych odbiorników radiowych, sporo ceramiki i mniejszych sprzętów z tzw. mieszczańskich domów. To wszystko można podziwiać w Karczmie Galicja.

To miejsce ma swój klimat, bowiem ekspozycja mieści się w kilku salkach o ciekawych łukowatych sklepieniach i niskich stropach, a stoły karczmy ustawione są pośród eksponatów, które myślami przenoszą 100 i więcej lat wstecz.Karczma Galicja - Muzeum
Rynek 1, Ciężkowice

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–22:00
  • wtorek: 10:00–22:00
  • środa: 10:00–22:00
  • czwartek: 10:00–22:00
  • piątek: 10:00–22:00
  • sobota: 10:00–22:00
  • niedziela: 10:00–22:00

Ciężkowice noclegi

Ciężkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciężkowice
Karczmy i restauracje
Normalna
muzea karczmy
49°47'10N, 20°58'26E
14 maj 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację