, Monika Dwa Brzegi

Kapliczka w Przecławiu

(4.5 głosów: 4)
Oceń i napisz opinię

Przy ulicy Weneckiej w Przecławiu stoi drewniana kryta gontem kapliczka. Postawiona została w połowie XIX wieku. Wewnątrz znajduje się obraz Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, autorstwa Wiktora Władysława Puszczyńskiego, którego nagrobek możemy odnaleźć na Przecławskim cmentarzu.W 1997 roku, staraniem mieszkańców, w miejscu starej kapliczki postawiono nową, zbudowaną na wzór poprzedniej. Legenda głosi, że kapliczkę tę ufundował szlachcic Jaworski, któremu w nocy przyśniła się Matka Boża, obiecując przyszłemu fundatorowi, ojcu sześciorga martwo urodzonych dzieci, że od tej pory wszystkie dzieci urodzą się żywe. Jak podaje legenda tak też się stało.

Kapliczka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
ul. Wenecka, PrzecławPrzecław noclegi

Przecław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Przecław
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
kaplice drewniane
50°11'51N, 21°28'50E
29 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację