Przy ulicy Weneckiej w Przecławiu stoi drewniana kryta gontem kapliczka. Postawiona została w połowie XIX wieku. Wewnątrz znajduje się obraz Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, autorstwa Wiktora Władysława Puszczyńskiego, którego nagrobek możemy odnaleźć na Przecławskim cmentarzu.W 1997 roku, staraniem mieszkańców, w miejscu starej kapliczki postawiono nową, zbudowaną na wzór poprzedniej. Legenda głosi, że kapliczkę tę ufundował szlachcic Jaworski, któremu w nocy przyśniła się Matka Boża, obiecując przyszłemu fundatorowi, ojcu sześciorga martwo urodzonych dzieci, że od tej pory wszystkie dzieci urodzą się żywe. Jak podaje legenda tak też się stało.

Kapliczka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
ul. Wenecka, Przecław

Przecław noclegi

Przecław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Monika Dwa Brzegi Krajtroter 2405 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021