Kapliczka Św. Nepomucena w Muszynie

Kapliczka Św. Nepomucena w Muszynie
49°21'23" N, 20°53'51" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kapliczka Św. Jana Nepomucena w Muszynie znajduje się na Rynku miasteczka, w jego północnej pierzei. Została wybudowana na przełomie XVIII i XIX wieku w stylu klasycystycznym. Jest bliźniaczo podobna do innej muszyńskiej kapliczki - Św. Floriana. Jest to kapliczka „domkowa”, jej dach jest pokryty blachą i ozdobiony kopułką z widocznym nań krzyżem. Wiedzie do niej półkoliste wejście, a zabezpiecza je niewielka brama, z kratą ozdobioną herbem Muszyny. Boczne ściany posiadają półkoliste, oszklone okna.Kapliczka przeszła generalny remont w 1990 roku, a w kolejnym roku została wpisana do rejestru zabytków. Figura Św. Jana Nepomucena ubrana jest, zgodnie z przyjętą ikonografią, w szaty duchowne - sutannę, komżę, krótki płaszcz, biret na głowie i z krzyżem w ręku.

Kapliczka Św. Jana Nepomucena
Rynek, Muszyna

Muszyna noclegi

Muszyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021