Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kapliczka Św. Nepomucena w Muszynie, mokunka

Kapliczka Św. Nepomucena w Muszynie

(4.3 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kapliczka Św. Jana Nepomucena w Muszynie znajduje się na Rynku miasteczka, w jego północnej pierzei. Została wybudowana na przełomie XVIII i XIX wieku w stylu klasycystycznym. Jest bliźniaczo podobna do innej muszyńskiej kapliczki - Św. Floriana. Jest to kapliczka „domkowa”, jej dach jest pokryty blachą i ozdobiony kopułką z widocznym nań krzyżem. Wiedzie do niej półkoliste wejście, a zabezpiecza je niewielka brama, z kratą ozdobioną herbem Muszyny. Boczne ściany posiadają półkoliste, oszklone okna.Kapliczka przeszła generalny remont w 1990 roku, a w kolejnym roku została wpisana do rejestru zabytków. Figura Św. Jana Nepomucena ubrana jest, zgodnie z przyjętą ikonografią, w szaty duchowne - sutannę, komżę, krótki płaszcz, biret na głowie i z krzyżem w ręku.

Kapliczka Św. Jana Nepomucena
Rynek, MuszynaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Muszyna noclegi

Muszyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muszyna
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
kapliczki
49°21'23N, 20°53'51E
28 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację