Kapliczka Św. Nepomucena w Muszynie, mokunka

Kapliczka Św. Nepomucena w Muszynie

(4.2 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kapliczka Św. Jana Nepomucena w Muszynie znajduje się na Rynku miasteczka, w jego północnej pierzei. Została wybudowana na przełomie XVIII i XIX wieku w stylu klasycystycznym. Jest bliźniaczo podobna do innej muszyńskiej kapliczki - Św. Floriana. Jest to kapliczka „domkowa”, jej dach jest pokryty blachą i ozdobiony kopułką z widocznym nań krzyżem. Wiedzie do niej półkoliste wejście, a zabezpiecza je niewielka brama, z kratą ozdobioną herbem Muszyny. Boczne ściany posiadają półkoliste, oszklone okna.Kapliczka przeszła generalny remont w 1990 roku, a w kolejnym roku została wpisana do rejestru zabytków. Figura Św. Jana Nepomucena ubrana jest, zgodnie z przyjętą ikonografią, w szaty duchowne - sutannę, komżę, krótki płaszcz, biret na głowie i z krzyżem w ręku.

Kapliczka Św. Jana Nepomucena
Rynek, MuszynaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kapliczka Św. Nepomucena w Muszynie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Muszyny wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Muszyna noclegi

Muszyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muszyna
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
kapliczki
49°21'23N, 20°53'51E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

andrzejgilowski@gmail.com
Dla ludzi ciekawych historii
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021