Kapliczka Św. Floriana w Tyliczu

Kapliczka Św. Floriana w Tyliczu

W niewielkim Tyliczu - wiosce o miejskiej zabudowie, położonej 6 km od kurortu Krynicy Zdroju, jest niewielki, choć interesujący Rynek, ufomowany jeszcze w XVI wieku. Znajdują się przy nim Muzeum Dziejów Tylicza oraz Urząd Gminy. Niedawno pojawiła się tu również fontanna. Ciekawym zabytkiem jest też kapliczka Św. Floriana, postawiona po to, by Święty ten chronił mieszkańców przed pożarem.Kapliczka ma ponad 200 lat, wybudowano ją w początkach XIX wieku, w roku 1808. Kapliczka jest murowana, ze spadzistym dachem, na podmurówce z kamieni - prawdopodobnie otoczaków z pobliskiej rzeki. We wnętrzu nie znajduje się figura lecz obraz Świętego Floriana. Kapliczka jest bardzo zadbana.

Kapliczka Św. Floriana
Rynek, Tylicz

Tylicz noclegi

Tylicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021