Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kapliczka Św. Floriana w Tyliczu, mokunka

Kapliczka Św. Floriana w Tyliczu

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

W niewielkim Tyliczu - wiosce o miejskiej zabudowie, położonej 6 km od kurortu Krynicy Zdroju, jest niewielki, choć interesujący Rynek, ufomowany jeszcze w XVI wieku. Znajdują się przy nim Muzeum Dziejów Tylicza oraz Urząd Gminy. Niedawno pojawiła się tu również fontanna. Ciekawym zabytkiem jest też kapliczka Św. Floriana, postawiona po to, by Święty ten chronił mieszkańców przed pożarem.Kapliczka ma ponad 200 lat, wybudowano ją w początkach XIX wieku, w roku 1808. Kapliczka jest murowana, ze spadzistym dachem, na podmurówce z kamieni - prawdopodobnie otoczaków z pobliskiej rzeki. We wnętrzu nie znajduje się figura lecz obraz Świętego Floriana. Kapliczka jest bardzo zadbana.

Kapliczka Św. Floriana
Rynek, TyliczTylicz noclegi

Tylicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tylicz
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
kapliczki
49°23'50N, 21°1'26E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację