Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
, mokunka

Kapliczka Św. Floriana w Ciężkowicach

(3.9 głosów: 10)

Kapliczka Św. Floriana w Ciężkowicach jest wpisana do rejestru zabytków. Została zbudowana w 1895 roku, a jej fundatorem był Ignacy Jan Paderewski - ówczesny właściciel majątku w pobliskiej Kąśnej.Kapliczkę zbudowano z okazji założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach, jako, że Świety Florian jest patronem strażaków. Stoi ona w centrum ciężkowickiego Rynku, po wschodniej stronie Ratusza.

Kapliczka zbudowana została kamienia i cegły, a w późniejszym czasie otynkowana. Postać Świętego Floriana w kapliczce jest w stylu barokowym i przedstawia postać w zbroi, osłoniętą płaszczem. Nad figurą w sklepieniu jest obecnie zainstalowane oświetlenie, co powoduje, że kapliczka pięknie prezentuje się o zmroku.W pobliżu warto zobaczyć Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

Kapliczka Św. Floriana
Rynek, Ciężkowice 

Ciężkowice noclegi

Ciężkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciężkowice
Inne budowle
Mniej istotna
kaplice kapliczki
49°47'9N, 20°58'26E
09 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację