, mokunka

Kapliczka Św. Floriana w Ciężkowicach

(3.9 głosów: 10)

Kapliczka Św. Floriana w Ciężkowicach jest wpisana do rejestru zabytków. Została zbudowana w 1895 roku, a jej fundatorem był Ignacy Jan Paderewski - ówczesny właściciel majątku w pobliskiej Kąśnej.Kapliczkę zbudowano z okazji założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach, jako, że Świety Florian jest patronem strażaków. Stoi ona w centrum ciężkowickiego Rynku, po wschodniej stronie Ratusza.

Kapliczka zbudowana została kamienia i cegły, a w późniejszym czasie otynkowana. Postać Świętego Floriana w kapliczce jest w stylu barokowym i przedstawia postać w zbroi, osłoniętą płaszczem. Nad figurą w sklepieniu jest obecnie zainstalowane oświetlenie, co powoduje, że kapliczka pięknie prezentuje się o zmroku.W pobliżu warto zobaczyć Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

Kapliczka Św. Floriana
Rynek, Ciężkowice 

Ciężkowice noclegi

Ciężkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciężkowice
Inne budowle
Mniej istotna
kaplice kapliczki
49°47'9N, 20°58'26E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021